Późną wiosną i latem szczególnie potrzebujemy trwałego makijażu. W tym celu możemy sięgnąć po utrwalacz lub mgiełkę do makijażu. Jeżeli nie wiesz, co wybrać, dowiedz się, jak działa utrwalacz do makijażu, a jak działa mgiełka utrwalająca makijaż.
Jak działa utrwalacz do makijażu?
Utrwalacz do makijażu, czyli fixer, to po prostu lakier do twarzy. Tworzy niewidzialną powłokę łączącą wszystkie warstwy makijażu oraz pozbawia go pudrowości i efektu ciasta. Ponadto sprawia, że makijaż staje się wodoodporny, co znacznie wydłuża jego trwałość. Utrwalacz do makijażu chroni go przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby spowodować jego ścieranie lub rozmazanie.
Gdy rozpylimy fixer, przez kilka minut odczuwamy nieprzyjemne ściągnięcie skóry. To normalne i chwilowe. Utrwalacz do makijażu blokuje pracę gruczołów łojowych, co ma zalety i wady: chociaż na twarzy nie widać błyszczenia i potu, blokowanie kanalików potowych pogarsza stan cery. Dlatego fixer należy stosować rzadko, na specjalne okazje i bezwzględnie zmywać go przed snem. Gdy tego nie zrobimy, odbierzemy skórze możliwość nocnej regeneracji.
Jak działa mgiełka utrwalająca makijaż?
Mgiełka utrwalająca makijaż to inaczej setting spray. W przeciwieństwie do utrwalacza mgiełka nie jest odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Chociaż ta ostatnia również wykazuje właściwości przedłużające trwałość makijażu, to nie działa we wszystkich warunkach atmosferycznych. Jej stosowanie ma na celu scalenie makijażu, pozbawienie go pudrowości i nadanie mu jednolitej formuły bez efektu maski. Niektóre setting spraye pozostawiają mokrą powłokę na twarzy, czego przyczyną może być atomizer lub zbyt obfita warstwa mgiełki. Jeżeli ograniczenie dawki setting sprayu nie przyniesie rezultatu, warto zmienić kosmetyk, ponieważ krople na twarzy nie są pożądanym efektem jego stosowania.
Należy pamiętać, że mgiełka utrwalająca makijaż nie jest produktem nawilżającym ani pielęgnacyjnym. Setting spray ma za zadanie stworzyć powłokę poprawiającą wygląd makijażu.
Dodaj komentarz