Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, który ma na celu mechaniczne ścieranie martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje syntetyczne lub naturalne diamenty osadzone na głowicy urządzenia. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa i dla kogo jest przeznaczona? Jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania? Jaka jest cena zabiegu?
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ dla kogo?
Mikrodermabrazja diamentowa może być wykonywana w przypadku większości rodzajów skóry, z wyjątkiem naczynkowej i wrażliwej. Osoby z trądzikiem różowatym, zanim przystąpią do zabiegu, powinny skonsultować się z dermatologiem. Mikrodermabrazja diamentowa jest polecana osobom o cerze tłustej i łojotokowej, zmagającym się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami oraz ze zrogowaciałym naskórkiem.
Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ przygotowanie do zabiegu
Warunek przystąpienia do mikrodermabrazji diamentowej jest jeden: na 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i polopiryny.
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ przebieg
Mikrodermabrazja diamentowa trwa około 20-30 minut. Osoba, która go wykonuje, przesuwa po skórze głowicę ścierającą i jednocześnie zasysającą ścierany materiał. Głębokość złuszczania jest ustalana indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa nie należy do zabiegów bolesnych i nie wymaga znieczulenia skóry. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, a osoby o grubszej skórze mogą poddawać się mu nawet co tydzień.
Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory, potrzeba od 2 do 10 zabiegów. Po mikrodermabrazji diamentowej gabinety estetyczne mogą zaoferować nałożenie na skórę odżywczej maseczki lub ‒ w przypadku cery trądzikowej ‒ preparatu przeciw wypryskom.
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ po zabiegu
Dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, dlatego należy dać jej odpocząć od makijażu. Z tego powodu nie powinno się planować mikrodermabrazji diamentowej przed ważnym wyjściem. Przez 48 godzin nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą, a przez co najmniej 2 tygodnie ‒ wystawiać skóry na promieniowanie UV i używać kremów z wysokim filtrem. Ponadto warto dbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody.
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ efekty
Mikrodermabrazja diamentowa owocuje wygładzeniem skóry i poprawieniem jej napięcia, usunięciem zaskórników, oczyszczeniem porów, rozjaśnieniem przebarwień oraz spłyceniem drobnych zmarszczek.
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ przeciwwskazania
Na mikrodermabrazję diamentową nie należy decydować się w przypadku stanów ropnych, trądziku różowatego, skaleczeń, chorób skóry, w tym nowotworów, teleangiektazji (czyli widocznych rozszerzonych naczyń krwionośnych), naczyniaków jamistych i ciąży.
Mikrodermabrazja diamentowa ‒ cena
Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu, doświadczenie kosmetyczki oraz powierzchnia skóry, którą obejmie zabieg, ale ogólnie rzecz biorąc, mikrodermabrazja diamentowa nie nadwątli domowego budżetu.
Dodaj komentarz