Brodaty poradnik. Jak zapuścić brodę i o nią dbać?

Nadeszła moda na brodę. Jeśli chcemy podążać za tym trendem, musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w cierpliwość i kilka podstawowych kosmetyków. Zapuszczanie brody nie jest łatwe, podobnie jak późniejsza jej pielęgnacja.

Pielęgnacja zarostu to typowo męska rzecz. Bujna i stylowo przycięta broda dodaje męskości, dlatego warto przemyśleć, czy to nie jest najlepszy czas na jej zapuszczenie. Niektórzy mężczyźni zostali łaskawiej potraktowani przez naturę i ich zarost jest okazały bez specjalnego wysiłku. Inni muszą poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się, jak zapuścić brodę, z poradnika takiego jak ten.

Czas męskich decyzji

Czy na pewno chcesz zapuszczać brodę? Wielu mężczyzn dość pochopnie podejmuje decyzję o zapuszczaniu zarostu, nie zdając sobie sprawy z trudności, jakie wiążą się z tym. Nie wystarczy odstawić golarki i chwilę poczekać. Broda nie rośnie w magiczny sposób, cały proces zapuszczania jest żmudny i czasochłonny.

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak zapuścić brodę, pomyśl o efekcie. Czy w zaroście jest ci do twarzy? Mężczyźni rzadko biorą pod uwagę, że bardzo duży wpływ na gęstość, długość i ogólnie okazałość zarostu mają geny. Dlatego zapuszczanie brody u jednych może poskutkować brodą jak u maga, natomiast u innych rzadką kępką włosów.

Zapuszczanie brody to również moment, kiedy możemy nie wyglądać korzystnie. Etap pomiędzy gładko ogoloną twarzą a męską brodą to czas, w którym zostaniemy poddani próbie. Przyda się cierpliwość i kilka dobrych kosmetyków, które pomogą złagodzić ewentualne podrażnienia.

Od czego zacząć zapuszczanie brody?

Z pielęgnacją zarostu jest trochę tak, jak z wielką przygodą. Przygotowujemy się do tego miesiącami i planujemy, jak to będzie z tym bujnym zarostem, a potem przychodzi czas rozczarowań. Być może niewłaściwie się przygotowaliśmy. Zapuszczanie brody od zera to trudne przedsięwzięcie i na pewno nic w tej sprawie nie zadzieje się samo.

Pierwsze zapuszczanie brody najlepiej zacząć:

  • na urlopie, aby nie musieć pokazywać się w pracy i wśród znajomych w niekomfortowym, niepełnym zaroście (ominiemy złośliwości typu: „ogól się wreszcie”);
  • z dobrym olejkiem do brody, który pomoże zapanować nad niezdyscyplinowanym zarostem, zmiękczy go, przyspieszy wzrost i dodatkowo złagodzi podrażnienia;
  • od pomysłu na to, jak będzie wyglądała broda i jak chcemy ją stylizować: np. linia oddzielająca zarost od nieogolonego policzka może być niska, wysoka lub naturalna.

Zapuszczanie brody – porady

Jest kilka zasad, których przestrzeganie może sprawić, że zarost będzie rósł szybciej. Powinien przestrzegać ich każdy facet, który decyduje się na zapuszczanie brody.

  1. Wysypiaj się, ponieważ włosy rosną szybciej w trakcie snu.
  2. Jedz zdrowo, przede wszystkim produkty bogate w białko, witaminy i minerały.
  3. Pielęgnuj brodę każdego dnia: myj, podcinaj, rozczesuj.
  4. Zaopatrz się w kartacz do brody, czyli szczotkę, która masuje i pobudza wzrost.
  5. Sięgnij po kosmetyki do brody, które pomogą w jej pielęgnacji.
  6. Od samego początku wyznaczaj granice brody, określając jej styl.

Zapuszczanie brody – kosmetyki

Jak zapuszczać brodę? Cierpliwie i dzień po dniu. Zapuszczanie pełnej brody może zająć trochę czasu, dlatego trzeba podkreślić, że cierpliwość jest naprawdę najważniejsza. Jeśli przeczekamy najgorszy, najbardziej kłujący i swędzący czas, to później będzie już tylko lepiej. Z dobrym arsenałem kosmetycznym nie powinno być z tym problemu.

Jakie kosmetyki do brody warto mieć?

OLEJEK DO BRODY

To bezapelacyjnie niezastąpiony kosmetyk, jeżeli decydujemy się na zapuszczanie brody. Dobry olejek przyniesie ukojenie, kiedy skóra zacznie robić się sucha i podrażniona. Zminimalizuje swędzenie, nawilży i wygładzi. To bardzo łatwy w użyciu i wielozadaniowy kosmetyk, dlatego powinien zaopatrzyć się w niego każdy facet, który zaczyna zapuszczać zarost. Olejek do brody nie tylko sprawi, że cały proces będzie komfortowy, ale również doda włoskom miękkości, odżywi je, zregeneruje i przyspieszy wzrost, wzmacniając cebulki. Trzeba jednak pamiętać, aby olejek do brody był w miarę naturalny i nie zawierał np. alkoholu.

MYDŁO DO BRODY

Zarostu zdecydowanie nie powinno się myć żelem do mycia twarzy lub zwykłym mydłem, ponieważ może ono bardzo wysuszyć skórę i osłabić włoski. Przyda się specjalne mydło do brody lub szampon do brody, który oczyści zarost i nie spowoduje podrażnień. Mimo że włosy na brodzie są grubsze i bardziej szczeciniaste, to wymagają delikatności w codziennej pielęgnacji.

To idealny zestaw na początek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *