Czy warto kupować kosmetyki w zestawach?

Każda kobieta prędzej czy później zadaje sobie pytanie, czy warto kupować zestawy kosmetyków, czy lepiej postawić na skompletowanie osobnych produktów według swoich potrzeb. Największe dylematy pojawiają się, gdy do gustu przypadnie nam produkt do pielęgnacji danej marki i zastawiamy się nad kupnem kolejnych z tej samej serii. Przedstawiamy wady i zalety takiego rozwiązania, być może po przeczytaniu decyzja będzie łatwiejsza.

(ZALETA) Kosmetyki z jednej serii to gwarancja bezpieczeństwa

Serie kosmetyków są opracowane w taki sposób, aby poszczególne elementy dopełniały w swoim działaniu. Producenci wykorzystują więc takie składniki, które będą się wspierać i uzupełniać. Używanie produktów z tej samej serii to gwarancja tego, że nie nałożymy na twarz dwóch kosmetyków ze składnikami, które wchodzą ze sobą w szkodliwe reakcje. Spójność kosmetyków z jednej serii oznacza bezpieczeństwo dla skóry.

(WADA) Zdarza się, że tylko jeden kosmetyk z zestawu nam odpowiada

W skład serii produktów pielęgnacyjnych często wchodzi nawet do dziesięciu produktów. Wszystkie łączy podobny skład wzbogacany tu i ówdzie dodatkowymi składnikami, a różni przeznaczenie. Często jest tak, że potrzebujemy tylko jednego kosmetyki z linii, bo innych w ogóle nie używamy. Zdarza się też tak, że jedynie jeden kosmetyk przynosi efekty na naszej skórze, a inne nie działają lub (co gorsza) szkodzą.

(ZALETA) Spójne serie kosmetyków to kompleksowe działanie

Serie kosmetyków pielęgnacyjnych mają to do siebie, że ich elementy wzajemnie się uzupełniają. Marki projektują je tak, aby każdy z pojedynczych kosmetyków efektywnie działał w pojedynkę, ale również świetnie współgrał z innymi produktami z danej linii. Nie raz zdarza się tak, że zastosowanie jednego z produktów wzmacnia działanie drugiego.

(WADA) Serie kosmetyków są uniwersalne, żeby spełnić wymagania wszystkich

Najlepsze zestawy kosmetyków możemy skompletować samodzielnie z pojedynczych produktów. Tylko wtedy będą one dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Niestety serie kosmetyków mają to do siebie, że są tworzone dla uniwersalnego odbiorcy, żeby się sprzedały. Raczej nie zdarza się, aby wszystkie kosmetyki z linii działały tak samo dobrze u tej samej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *