Szczoteczka do oczyszczania twarzy zyskuje coraz większą popularność. Gwarantuje staranny demakijaż twarzy i głębokie oczyszczenie porów. Dzięki niej cera nabiera blasku, a aktywne składniki kremów lepiej wnikają w skórę i odżywiają ją. Mamy do wyboru elektryczne i manualne szczoteczki do twarzy. Jak używać elektrycznej szczoteczki do twarzy oraz jakie są jej wady i zalety?
Jak używać szczoteczki elektrycznej?
Zanim użyjemy elektrycznej szczoteczki do twarzy, musimy wykonać demakijaż oczu. Następnie należy nałożyć na wilgotną twarz niewielką ilość preparatu oczyszczającego, włączyć szczoteczkę i wykonywać koliste ruchy na skórze twarzy. Szczoteczki nie należy przyciskać zbyt mocno, ponieważ to zmniejszy siłę jej ruchów, a co za tym idzie – obniży skuteczność oczyszczania. Oczyszczanie trwa około minuty. Jeżeli masz wrażliwą skórę lub dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szczoteczką elektryczną do twarzy, włącz ją tylko na 30 sekund. Szczoteczka nadaje się do pielęgnacji nie tylko twarzy, lecz także szyi i dekoltu.
Szczoteczka elektryczna do twarzy – zalety
Zdaniem producentów szczoteczka elektryczna do twarzy oczyszcza skórę nawet sześć razy skuteczniej niż dłonie. Szczoteczka wykorzystuje technologię soniczną, dlatego wykonuje nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, dzięki czemu usuwa ze skóry resztki makijażu, zanieczyszczenia i sebum, a przy tym głęboko oczyszcza pory. Szczoteczka elektryczna do twarzy zwalcza niedoskonałości i suche skórki oraz opóźnia starzenie się skóry.
Szczoteczka elektryczna do twarzy – wady
Elektryczna szczoteczka do twarzy działa dość intensywnie, dlatego na początku jej stosowania należy liczyć się z tym, że wszelkie zanieczyszczenia mogą wyjść na powierzchnię skóry. Kolejną jej wadą są koszty, które ponosimy nie tylko na starcie (zakup szczoteczki), lecz także co 3 miesiące (wymiana główki). Ponadto nie każdy może używać elektrycznej szczoteczki do twarzy. Lista przeciwwskazań do jej stosowania jest długa i obejmuje: cerę naczynkową, atopową, suchą i zaczerwienioną, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, świąd, egzemy, alergie oraz urazy i uszkodzenia skóry.
Dodaj komentarz