Młoda w każdym wieku – jak dbać o cerę 35+, 45+, 60+?

Wiemy, że nie da się zatrzymać upływu czasu. Ale można czuć się młodo i pięknie w każdym wieku. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do tego, by spowolnić upływ czasu na skórze. W końcu wiek, to tylko liczba, prawda?

Pielęgnacja dla skóry 35+

W tym wieku skóra jest ciągle jędrna, ale powoli zaczyna szarzeć: traci swój blask. Wystarczy stres lub niewyspanie i staje się ziemista i wiotka. W tym wieku mogą też pojawić się pierwsze zmarszczki, dlatego warto włączyć do pielęgnacji retinol (na początku może być w niższym stężeniu). Zawsze należy też chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ponieważ słońce jest bezpośrednią przyczyną fotostarzenia się skóry. Kremy z filtrem (nawet w okresie zimowym) to konieczność!

Pielęgnacja dla skóry 45+

To czas, gdy spada poziom estrogenów. To zaś przekłada się na spadek elastyczności skóry, dlatego pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek. To pora, by zadbać także o swoją szyję i dekolt – wklepuj w nią krem przeciwzmarszczkowy, nie zapominając o codziennym, krótkim masażu. W tym wieku naskórek staje się cieńszy, a przebarwienia coraz bardziej widoczne. Warto stosować krem z wysokim filtrem – nawet SPF 50. Obecnie kosmetyki z wysokim filtrem nie są już ciężkie i komedogenne – ich formuła jest odpowiednio dopracowana i odpowiednia nawet do cery skłonnej do błyszczenia. Pamiętaj też, ze w tym wieku dobre serum przeciwzmarszczkowe (np. z większym stężeniem retinolu, witaminą C lub kolagenem) jest koniecznością.

Pielęgnacja dla skóry 60+

W tym wieku coraz bardziej spada poziom estrogenów, a zatem również i elastyczność skóry. Grawitacja robi swoje: zmienia się owal twarzy, policzki zaczynają opadać, a naskórek staje się cieńszy nawet o 50%! Dlatego do pielęgnacji skóry oprócz wysokich filtrów i dobrego serum o działaniu anty-aging warto włączyć masaż z udziałem naturalnych olejków. Na noc stosuj bogaty w składniki odmładzające krem, albo specjalną maskę na noc, po której skóra o poranku będzie jędrna i pełna młodzieńczej witalności. Nie zapomnij też o pielęgnacji doni, które w tym wieku mogą przyoblekać się plamami pigmentacyjnymi – sięgnij po dobry krem regenerujący, oraz specjalne, rewitalizujące rękawice, a raz w tygodniu wykonaj peeling do dłoni.
Pamiętaj!
Kuracje i zabiegi pielęgnacyjne są ważne, ale często dobre efekty przynosi już zmiana stylu życia. Dieta bogata w przeciwutleniacze, nawadnianie organizmu, odstawienie używek, sport i odpowiednia ilość snu potrafią zdziałać cuda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *