Sonoforeza to zabieg, który sprawia, że wyglądamy młodziej. Można go wykonać w salonie kosmetycznym i we własnym domu. Na czym polega sonoforeza i jaki ma przebieg? Jak wykonać sonoforezę w domu? Jakie efekty daje sonoforeza, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania?
Na czym polega sonoforeza?
Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, podczas którego składniki aktywne (zarówno lecznicze, jak i pielęgnacyjne) są wprowadzane w głębsze warstwy naskórka za pomocą ultradźwięków. Ultradźwięki przekraczają barierę, jaką stanowią płaszcz hydrolipidowy i błony komórkowe, oraz docierają tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć tradycyjny krem (jego cząsteczki są zbyt duże, dlatego krem pozostaje na powierzchni skóry).
Sonoforeza to także mikromasaż, który poprawia przepływ krwi i limfy oraz wspiera regenerację uszkodzonych tkanek, a także pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Sonoforeza hamuje procesy starzenia i zmniejsza widoczność blizn. Może być stosowana na twarz, szyję, dekolt i inne części ciała, na przykład uda i pośladki ‒ zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domu, przy użyciu specjalnego urządzenia. W gabinecie sonoforeza bywa poprzedzona peelingiem kawitacyjnym, czyli ultradźwiękowym oczyszczaniem skóry, lub mikrodermabrazją.
Sonoforeza – przebieg
Jak wspomnieliśmy, w gabinecie kosmetycznym sonoforezę często poprzedza peeling kawitacyjny. W tym celu kosmetyczka przesuwa po twarzy głowicę urządzenia ultradźwiękowego zakończoną metalową szpatułką, która dzięki temu, że drga, dogłębnie oczyszcza skórę i usuwa martwy naskórek. Dopiero na tak przygotowanym ciele można przystąpić do zabiegu sonoforezy. Najpierw kosmetyczka nakłada na twarz specjalny żel nawilżający bądź ampułki z witaminami lub kwasem hialuronowym i ponownie masuje twarz urządzeniem ultradźwiękowym. Sonoforeza trwa 10-20 minut.
Jak wykonać sonoforezę w domu?
Najpierw należy zaopatrzyć się w specjalnie urządzenie do sonoforezy.
Przed przystąpieniem do domowego zabiegu sonoforezy oczyszczamy partie ciała, które chcemy mu poddać. W tym celu można wykonać ulubiony peeling mechaniczny lub peeling kawitacyjny za pomocą urządzenia do sonoforezy (wystarczy przekręcić nakładkę). Następnie przygotowujemy odpowiedni kosmetyk; mamy do wyboru żele, kremy, ampułki witaminowe i z kwasem hialuronowym oraz inne produkty przeznaczone do zabiegów ultradźwiękowych. Urządzenia umożliwiające wykonanie sonoforezy w domu są proste w obsłudze. Wystarczy wybrać tryb pracy i głowicę, po czym wygodnie usiąść w fotelu i rozpocząć zabieg. Sonoforezę przeprowadza się ruchem ciągłym, bez zatrzymywania i z pominięciem okolic oczu.
Sonofereza to przyjemny, relaksujący masaż.
Sonoforeza – efekty
Najlepszy efekt osiągniemy po kilku, optymalnie 8-12 zabiegach sonoforezy. Cera staje się po nich rozjaśniona, nawilżona i elastyczna, gładsza, dotleniona, odmłodzona i ujędrniona. Często takie efekty obserwujemy już po jednym zabiegu. Mimo to warto przeprowadzić całą serię, aby je utrwalić.
Sonoforeza – dla kogo?
Zabieg ten można stosować przy każdym rodzaju skóry i następujących problemach skórnych: trądzik, łojotok, przebarwienia, rozszerzone naczynia włosowate, mało elastyczna, odwodniona i starzejąca się skóra, zmarszczki, cellulit oraz złogi tłuszczowe.
Sonoforeza – przeciwwskazania
Sonoforeza nie jest zabiegiem dla każdego. Przeciwwskazaniem do jej wykonania są między innymi:
- ciąża,
- rozrusznik serca, aparat ortodontyczny i inne metalowe elementy w ciele,
- niewydolność krążenia,
- infekcja, której towarzyszy gorączka,
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
- nerwica wegetatywna znacznego stopnia,
- epilepsja,
- stwardnienie rozsiane,
- zły stan ogólny.
Dodaj komentarz