Oczyszczanie cery to oczywiście nie woda i mydło. To pierwszy etap pielęgnacji, dlatego ważne jest, aby robić go umiejętnie i nie podrażnić skóry,a nie nie zaburzyć jej równowagi wodno-lipoidowej. Jak prawidłowo oczyszczać skórę? Podpowiadamy!
Gdy Twoja cera nadmiernie się błyszczy…
Nie przesadzaj z agresywnymi kosmetykami, które są skomponowane na bazie wysuszających alkoholi. Nie należy jej też zbyt często myć, by nie przesuszyć skóry, ponieważ wówczas produkcja sebum ruszy ze zdwojoną siłą i uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego.
Najlepiej, jesli będziesz myła swoją skórę delikatnymi kosmetykami z dobrym składem i z łagodnymi kwasami, np. migdałowym czy laktobinowym. Doskonale w pielęgnacji twojej cery są naturalne kosmetyki które mają w składzie aktywny węgiel.
Gdy twoje cera jest sucha i brak jej nawilżenia…
Waz,ne, aby jej dodatkowo nie przesuszyć i nie dopuścić do podrażnień. Oczyścisz ją bez poczucia dyskomfortu, jeśli sięgniesz po nawilżające i żelowe kosmetyki lub mleczka które nie wymagają użycia wody. Stosuj też roślinne płyny micelarne które rozpuszczą brud, sebum, zanieczyszczenia i kosmetyki do makijażu, a jednocześnie nie zakłócą równowagi lipidowej skóry.
Gdy skóra jest szczególnie wrażliwy na mróz i zimno…
Niestety zmienna aura bardzo daje się we znaki osobom o wyjątkowo wrażliwej, newralgicznej skórze. Szczególnie osoby o skórze naczynkowej bardzo żle znoszą zmiany temperatur, mróz, gorąco. Bywa, ze taka skóra żle reaguje na ostre przyprawy czy zbyt gorący nawiew suszarki. Jak oczyszczać tak delikatną skórę?
Najlepiej, jeśli do demakijażu i oczyszczania wykorzystasz delikatne, skomponowane z naturalnych, roślinnych składników mleczko do twarzy. Wybieraj takie, które przeznaczone jest stricte do cery naczynkowej – zyskasz pewność, że mleczko nie tylko oczyści, ale wyciszy reaktywną skórę, ponieważ zawiera szereg składników dbających o delikatną skórę naczynkową.
Jak oczyszczać cerę – przewodnik krok po kroku
- Wykonaj demakijaż, pamiętając o tym, by używać kosmetyków o dobrym składzie, delikatnych, które nie podrażniają i nie wysuszają cery. Płyn micelarny, mleczko do demakijażu lub olejki do OCM to doskonały wybór.
- Pora na mycie skóry – ten krok jest niestety bardzo często pomijany po demakijażu, a przecież zmycie kosmetyków kolorowych nie oczyści skóry tak dobrze, jakbyś chciała. Dlatego teraz pora na delikatną piankę do mycia, żel skomponowany z naturalnych i roślinnych składników (może mieć np. myjące sulfaty z rzepaku), albo przy skórze tłustej i normalnej – wykorzystaj naturalną gąbkę konjac, która świetnie oczyszcza skórę.
- Po myciu twarzy pora na tonik – jest często bardzo pomijanym krokiem, co jest dużym błędem, ponieważ każde mycie skóry zaburza jej równowagę kwasowo-zasadową i to właśnie tonik ją przywraca. Dlatego zawsze wykorzystuj tonik po umyciu twarzy. To nie relikt minionej epoki, ale wciąż doskonały kosmetyk odżywczo-kojący, który wyrównuje pH twojej skóry.
- Nałóż odpowiednie serum, a następnie krem, przeznaczony do twojego typu cery.
Dodaj komentarz