Rękawica Kessa do zabiegu Hammam – stosowanie, efekty, opinie

Niegdyś stosowana wyłącznie w marokańskich łaźniach, dziś popularna na całym świecie. Rękawica Kessa to Twój najlepszy sojusznik do walki z cellulitem. Pomoże Ci wygładzić i ujędrnić skórę lepiej niż peeling do ciała. Dlaczego jeszcze warto ją stosować?

Rękawica Kessa – co to jest?

Rękawica Kessa to specjalna, niepowtarzalna myjka, której używa się w marokańskim zabiegu hammam, ale jej świetne działanie peelingujące sprawiło, że jest stosowana powszechnie podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Zrobiona jest z elastycznej tkaniny o specjalnej, ziarnistej i lekko chropowatej strukturze. W dotyku rękawica przypomina papier ścierny, ale nie obawiaj się, nie zetrze aż tak mocno Twojej skóry! Jest zalecana nawet dla osób o wrażliwej skórze. Rękawicy Kessa używamy do złuszczania skóry na całym ciele. Choć marokański zabieg Hammam obejmuje kilka etapów pielęgnacji, podczas domowego zabiegu wystarczy Ci jedynie woda i mydło lub żel pod prysznic. Rękawica Kessa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych peelingów do ciała.

Jak używać rękawicy Kessa?

Ponieważ ma ona działanie peelingujące i ścierające, nie zaleca się stosować ją podczas każdej kąpieli. Dwa zabiegi w tygodniu to maksimum. Aby przyniosła jak najlepsze efekty oczyszczające, najlepiej połączyć masaż z działaniem czarnego mydła – savon noir. Oto sposób użycia rękawicy Kessa, krok po kroku:

  1. Weź 5-minutową kąpiel, która zmiękczy naskórek i zwiększy chłonność skóry.
  2. Namocz rękawicę – powinna być wilgotna.
  3. Na rękawicę Kessa nałóż mydło, lub inny, dowolny żel pod prysznic.
  4. Rozprowadzać kosmetyk po całym ciele
  5. Masuj skórę okrężnymi ruchami.
  6. Pozostaw mydło na skórze na 5 minut, po czym dokładnie spłucz i osusz ciao.
  7. Wetrzyj w skórę balsam do ciała lub olejek. Po masażu Kessa skład­ni­ki z kosmetyków szyb­ciej i głę­biej wnik­ną w skó­rę.

Pamiętaj!
Nie stosuj rękawicy w miejscach, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa i cienka.

Rękawica Kessa – działanie i zalety

Czy wiesz, że to jeden ze skuteczniejszych zabiegów, który pomoże Ci doskonale oczyścić skórę i do­kład­nie złusz­czyć mar­twy na­skó­rek? Rękawica otwiera za­tka­ne po­ry, usuwa zanieczyszczenia i po­pra­wia ukrwie­nie skó­ry. Sprawia, że skóra staje się miękka i sprężysta, a ponadto Kessa po­ma­ga zmi­ni­ma­li­zo­wać wi­docz­ność cel­lu­li­tu; doskonale wygładza ciało i pobudza krążenie. Skóra staje się gładka, miła w dotyku, sprężysta. Sprawnie usuwa obumarłe komórki, poprawia przepływ krwi i limfy, a zatem sprzyja mikrodrenażowi, dzięki temu pomaga odblokować złogi, które odkładają się w tkankach, a ciało łatwiej pozbywa się toksyn. Masaż rękawicą Kessa sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona. Dodatkową zaletą Kessa jest to, że rękawica jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości (można ją myć) i nadaje się do wielokrotnego użytku. Dobrze przechowywana posłuży Ci wiele lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *