7 zasad trwałego makijażu

Każda kobieta dąży do uzyskania makijażu, który będzie jak najtrwalszy i wytrzyma na twarzy nawet kilkanaście godzin. Jednak makijaż często się rozmazuje i spływa z powierzchni skóry. Istnieją jednak sposoby, by przedłużyć jego trwałość. Poznaj kilka z nich!

1. Przygotuj skórę do makijażu

Nie wolno zapominać o odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry. Najlepsze kosmetyki i techniki ich aplikacji też nam nie pomogą, jeżeli nie dostarczymy jej codziennej troski. Sprawdzą się tu jak najdelikatniejsze środki, przede wszystkim olejki, ale możesz też użyć płynu micelarnego.

Używaj peelingów. Niech to stanie się Twoim nawykiem. Złuszczanie naskórka raz w tygodniu będzie dobrym zwyczajem. Pamiętaj jednak, żeby używać peelingu przeznaczonego wyłącznie do twarzy, ponieważ inne mogą okazać się zbyt mocne i podrażniające.

Lekkie, nawilżające kremy doskonale sprawdzą się w ciągu dnia. Natomiast ciężkie kremy odżywcze nałóż na noc. Nigdy nie rób tego odwrotnie, ponieważ zbyt natłuszczona skóra nie utrzyma makijażu.

2. Baza pod makijaż

Głównie chodzi o bazę pod cienie do powiek, bez której ciężko się obejść. Nigdy na niej nie oszczędzaj, ponieważ uratuje nawet najtańsze cienie do powiek. Baza utrwali makijaż, ale też znacznie łatwiej będzie go rozprowadzić. Blendowanie cieni także nie sprawi Ci trudności.

Niektóre kobiety borykają się z problemem tłustych powiek, co przekłada się na trwałość makijażu. Wtedy oprócz bazy potrzebny jest puder, którym wystarczy oprószyć górną powiekę, a problem rolowania się cieni i ich wątpliwej trwałości zniknie.

Baza pod podkład ma zupełnie inne zastosowanie. Przede wszystkim ma na celu ujednolicenie cery. Nie przekłada się to na dłuższe działanie makijażu. Po prostu wyrównuje koloryt i matowi skórę. Nie zawsze bazy są konieczne, bo nie wszystkie kobiety jej potrzebują. Jest to kwestia indywidualna. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy kosmetyk jest dla Ciebie, musisz go przetestować.

3. Wklepywanie produktów

Ta czynność jest niezastąpiona i sprawia, że makijaż dużo lepiej trzyma się na twarzy. Wklepywanie da lepszą trwałość niż rozcieranie. Poza tym rozcieranie kosmetyków podkreśla zmarszczki i naciąga skórę.

4. Używaj cieńszej warstwy 

Grube warstwy kosmetyków wcale nie wpływają pozytywnie na trwałość makijażu, dlatego należy nakładać ich jak najmniej. Produkt wcale nie będzie działał słabiej, jeżeli nałożysz go mniej. Nie będzie mniej trwały. Osiągniesz upragnione efekty, jeżeli odpowiednio go nałożysz. Więcej cieńszych warstw daje lepsze rezultaty niż nałożenie jednej grubej.

5. Nie dotykaj twarzy

Podpieranie twarzy, drapanie, dotykanie znacznie zmniejszą trwałość kosmetyków. Jeżeli jest to Twoim nawykiem, musisz nauczyć się go kontrolować.

6. Kolor na ustach

Pomadka często się rozmazuje. Sposobem na jej trwałość jest po prostu nałożenie małej ilości produktu. Naprawdę wystarczy pojedyncze umalowanie ust. Czasem jednak to się nie udaje dlatego warto delikatnie odcisnąć nadmiar. Suche produkty będą bardziej trwałe, dlatego wybieraj matowe i półmatowe produkty.

7. Może warto zmienić produkt?

Zdarza się tak, że kosmetyk, którego używasz, zwyczajnie nie jest dla Ciebie odpowiedni. Po prostu z niego zrezygnuj, jeżeli widzisz, że nie służy Twojej skórze. Inne mogą okazać się skuteczniejsze i lepiej dobrane do cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *