Jak i gdzie przechowywać kosmetyki, by działały jak najdłużej?

kosmetyki.jpgCzy często zastanawiałaś się, dlaczego twoje ulubione perfumy nie pachną już tak ładnie jak kiedyś? I czemu podkład zmienił się w kolorową papkę? Zapewne jest to skutkiem nieprawidłowego przechowywania kosmetyków. Przekonaj się, jak i gdzie trzymać produkty kolorowe i pielęgnacyjne.

Jak przechowywać pędzle?

Wiele dziewczyn trzyma pędzle w wolnostojących akcesoriach, ustawionych na parapecie, toaletce lub szafkach. Nawet nie zdają sobie sprawy, jak duży błąd popełniają. Włosie pędzla przyciąga bowiem kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, które unoszą się w domu. Co więcej, w brudnych akcesoriach namnażają się bakterie, które mogą wywoływać trądzik i powodować podrażnienia skóry. Dlatego po każdym makijażu należy dezynfekować pędzle, przetrzymywać je w specjalnych osłonkach, a zaraz po zastosowaniu chować do kosmetyczki lub pokrowca.

Perfumy straciły zapach…

Założyć się można, że perfumy trzymasz w łazience. Błąd! W ten sposób narażasz je na działanie wysokich temperatur, wilgoci i środków chemicznych. Skutek? Tracą zapach, zmieniają kolor, pachną alkoholem. Podobne negatywne skutki ma także trzymanie perfum na toaletce. Światło szkodzi tym produktom. Dlatego perfumy należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, najlepiej w szafce.

Plastikowe organizery

To bardzo popularne gadżety, w których wiele dziewczyn przechowuje kosmetyki. Niestety w organizerach zbierają się kurz, resztki kosmetyków, brud i inne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na produkty. Co więcej, podczas upalnych dni temperatura w takim plastikowym pojemniku wzrasta. W efekcie szminka lub korektor mogą się roztopić. A wystarczy wszystkie kosmetyki schować do szuflady i poukładać je w otwartych organizerach.

Jakie kosmetyki schować do lodówki?

W lodówce możesz przechowywać wszystkie produkty naturalne i półprodukty, które nie zawierają konserwantów. Schowaj tam też i te, których działaniem jest łagodzenie, chłodzenie i nawilżanie. Lodówka będzie więc dobrym miejscem dla kremów pod oczy, witaminowych kremów i maści. Włóż tam również i te produkty, które mają krótki termin ważności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *