Pędzle do makijażu. Czy znasz je wszystkie?

makijaz.jpgCzy wiesz, że profesjonalna kosmetyczka ma nawet kilkadziesiąt pędzli do makijażu? A co ciekawe, wykorzystuje większość z nich podczas malowania jednej klientki. Sprawdź, jakie pędzle potrzebne są do zrobienia idealnego makijażu.

Pędzle do podkładu

To, jaki pędzel wybierzesz, zależy od konsystencji podkładu. Kosmetyk o płynnej formule aplikuje się tzw. pędzlem języczkowym. Używaj go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Do nakładania podkładów sypkich idealne będą płasko ścięte pędzle, flat top. Bardzo dobrze rozprowadzają produkty, zapewniając jednocześnie naturalny efekt.

Pędzle do korektora

Do aplikowania tego kosmetyku świetnie nadają się małe i płaskie pędzle języczkowe. Dzięki niemu korektor będzie świetnie roztarty, zblendowany z podkładem, równomiernie nałożony, a wszystkie niedoskonałości zakamuflowane. Do nakładania korektorów o płynnej i kremowej formule najlepiej sprawdzą się aplikatory z syntetycznego włosia.

Pędzle do pudru

Duży, puchaty i miękki pędzel najlepiej sprawdzi się do aplikowania pudru. Taki aplikator utrwali podkład, zmatowi cerę i przedłuży trwałość makijażu. Jeżeli zależy ci na efekcie 100% zmatowienia twarzy, w strefie T nałóż nieco więcej pudru. Pod oczy nanieś puder rozświetlający, który nie wysuszy delikatnej skóry.

Pędzle do konturowania twarzy

Są to pędzle do bronzera, różu i rozświetlacza. Pierwszy z nich powinien mieć lekko zaokrągloną końcówkę lub mieć skośnie ścięte włosie. Włosie pędzelka do różu jest zazwyczaj ścięte po ukosem. Równie dobrze może mieć owalny i nieco spłaszczony kształt. Pędzel do rozświetlacza ma niewielki rozmiar i owalny lub ścięty kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *