Jak mieć piękną cerę? Kosmetolodzy wyjaśniają. Poznaj TOP 5 skutecznych sposobów

Piękna cera to po prostu… zdrowa cera. Taka, która tryska energią, jest w świetnej kondycji i dobrze wygląda bez makijażu. Marzysz o gładkiej, zadbanej cerze bez skazy? Poznaj porady kosmetologów i wprowadź je do swojej codziennej pielęgnacji!

 Jak mieć piękną cerę? Porady kosmetologów 

1. Zadbaj o podstawy pielęgnacji

Pamiętaj, że aby cera była piękna należy o nią dbać systematycznie i niezmiennie. Dlatego pielęgnuj ją codziennie rano i wieczorem, dokładnie oczyszczaj i stosuj kosmetyki odpowiednie do jej rodzaju i stanu. Tylko dobrze przygotowana (oczyszczona) skóra wchłonie substancje aktywne z kosmetyków. Jeśli chcesz zachować jej młodość, wprowadź też do pielęgnacji serum z antyoksydantami (najlepiej z witaminą C).

2. Zawsze nawilżaj skórę, niezależnie od jej rodzaju

Nawilżanie skóry to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji i należy ją nawilżać, nawet jeśli jest tłusta, ponieważ każda skóra potrzebuje nawilżenia. Nie zapominaj o tym kroku pielęgnacji  i zainwestuj w doby krem nawilżający lub serum z kwasem hialuronowym. Cerze tłustek możesz ”podarować” lekki krem żelowy, który nie będzie komedogennny.

3. Chroń skórę przed promieniami  UV

Ochrona przed UV to ważny aspekt pielęgnacji. Dlatego chroń ją przed słońcem zawsze i przez cały rok, również w pochmurne dni, ponieważ promienie UV przenikają nawet przez warstwę chmur ( a także odzież i szyby). To właśnie UV jest przyczyną starzenia się skóry. Dlatego kosmetolodzy utrzymują, że krem z filtrem jest najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym. Wiele z nich chroni też skórę przed promieniowaniem IR oraz HEV, czyli tzw niebieskim światłem, które emitują komputery i smartfony. Ono także powoduje starzenie się skóry i rozpad kolagenu i elastyny.

4. Zadbaj o dietę i wysypiaj się

To prawda, że jesteś tym co jesz, dlatego postaraj się, aby w twojej diecie nie zabrakło witamin i minerałów. Jedz dużo owoców i warzyw, a także wysypiaj się jak należy, ponieważ podczas snu dochodzi do wydzielania melatoniny. To ona jest odpowiedzialna za regenerację naszego organizmu, w tym także skóry. Ważne jest też to, by się nawadniać, gdyż nasze ciało i skóra składa się w 60-70% z wody. Jeśli organizm nie jest odpowiednio nawodniony, skóra staje się wiotka, poszarzała, bez energii. Tylko skóra nawilżona od środka będzie elastyczna, gładka i napięta.

5. Ogranicz źródła stresu i postaw na aktywność fizyczną

Aktywność fizyczna i ruch to ważne aspekty zdrowego ciała i ładnej skóry! Warto o tym pomyśleć i wybrać rodzaj aktywności dla siebie. Na pewno jest taki, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Ćwicząc, fundujesz skórze dotlenienie komórek i tym samym skóra zyskuje piękny wygląd. Ważne jest też ograniczenie źródeł stresu. Pamiętaj, że to właśnie stres powoduje produkcję kortyzolu,  nasila dermatozy i niedoskonałości na skórze. Czy wiesz, ze już nawet krótki spacer pomaga się wyciszyć?  Stosuj techniki relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe, rozciągaj się – te wszystkie rzeczy obniżają poziom kortyzolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *