Jak wykonać trwały makijaż krok po kroku? Sposoby na utrwalenie makijażu

Wszystkie kobiety chciałyby, aby minuty, a niekiedy godziny, które codziennie rano spędzają przed lustrem, zaowocowały trwałym makijażem. Trwałym to znaczy takim, który wytrzyma cały dzień. Jak wykonać trwały makijaż krok po kroku? Jaką rolę odegra w nim baza pod podkład, puder utrwalający, baza pod cienie, woda termalna, setting spray i fixer? Czy kosmetyki wodoodporne są skuteczne?

Jak wykonać trwały makijaż krok po kroku?

Baza pod podkład na trwały makijaż

Po dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry należy nałożyć na twarz bazę pod podkład dopasowaną do rodzaju cery. Ich wybór jest ogromny: są bazy rozświetlające, matujące, wygładzające, poprawiające koloryt i redukujące widoczność naczynek. Bazy, zwłaszcza silikonowe, mają za zadanie wyrównać strukturę skóry, a tym samym ułatwić równomierne rozprowadzenie na niej podkładu. Baza pod podkład zmniejsza widoczność rozszerzonych porów i drobnych zmarszczek.

Bazę należy aplikować w strefie T i pod oczami. W przypadku bazy silikonowej wystarczy ilość produktu wielkości ziarnka grochu. Aby nałożyć podkład, baza musi całkowicie się wchłonąć. Podkład nanosimy gąbką lub pędzlem, a nie palcami, ponieważ to negatywnie wpływa na jego trwałość. Należy aplikować cienkie warstwy fluidu, aby uniknąć zwarzenia się produktu. Można wypróbować podkłady long-lasting (‘długotrwałe’), ale mają właściwości wysuszające.

Puder utrwalający na trwały makijaż

Po aplikacji bazy pod podkład, podkładu i różu oraz ewentualnym konturowaniu należy sięgnąć po puder utrwalający dopasowany do rodzaju cery. Jeżeli jest tłusta, warto postawić na puder ryżowy. Nakładamy go bez smarowania, poprzez wklepywanie w partie skóry, które mają skłonność do przetłuszczania. Z ilością pudru nie należy przesadzać.

Baza pod cienie na trwały makijaż

Cień do powiek utrzymuje się dłużej dzięki zastosowaniu bazy pod cienie. Ten kosmetyk zapobiega gromadzeniu się cieni w załamaniach powiek, intensyfikuje ich kolor i zapewnia mu długotrwałość. Bazę pod cienie należy aplikować palcem na całą powierzchnię powiek i rozprowadzać równomiernie. Zamiast niej można stosować fluid i puder sypki.

Kosmetyki wodoodporne na trwały makijaż

Zwykły eyeliner i tusz do rzęs warto zastąpić ich wodoodpornymi odpowiednikami. Usta można pomalować podkładem, aby pomadka utrzymała się na nich dłużej. Nie zaszkodzi obrysować ich konturówką. Pomadkę najlepiej nakładać pędzelkiem. Później wystarczy odcisnąć jej nadmiar, na przykład chusteczką higieniczną, przypudrować usta i nanieść drugą warstwę kosmetyku.

Woda termalna, setting spray lub fixer na trwały makijaż

Kosmetyki kolorowe lepiej napigmentowane utrzymują się dłużej. Z tego powodu na zakończenie makijażu warto scalić jego poszczególne warstwy za pomocą mgiełki z wody termalnej lub setting spraya. Taki zabieg wydłuża trwałość makijażu, mimo że ani woda termalna ani setting spray nie zawierają składników o takich właściwościach.

Innym sposobem na utrwalenie makijażu jest zastosowanie fixera, czyli utrwalacza ‒ w aerozolu lub w sprayu. Fixer w aerozolu nie jest kosmetykiem, który można stosować na co dzień ‒ należy po niego sięgać co najwyżej okazjonalnie, to znaczy przed ważnym wydarzeniem, takim jak studniówka, ślub lub wesele. Fixer tworzy na skórze ochronną powłokę, która sprawia, że makijaż staje się wodoodporny, a jego trwałość wydłuża się. Aby go zastosować, wystarczy spryskać nim twarz z odległości 30 centymetrów i osłonić przy tym oczy. Nie należy aplikować więcej niż jednej warstwy tego kosmetyku. Osoby o skórze wrażliwej i suchej mogą mieć wrażenie, że jest ściągnięta. To dlatego, że fixer zawiera alkohol i inne silnie wysuszające składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *