Laser frakcyjny, czyli nowoczesny sposób na walkę z niedoskonałościami

Jest coraz bardziej popularną metodą pielęgnacji stosowaną przez wiele kobiet. Laser frakcyjny, bo o nim mowa, poradzi sobie nawet z najbardziej opornymi niedoskonałościami. Jeżeli chcesz mieć piękną cerę i młodo wyglądać, powinnaś wypróbować ten sposób pielęgnacji.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny zwalcza zmarszczki, przebarwienia i blizny różnego pochodzenia. Podczas zabiegu wykorzystywana jest tzw. fototermoliza frakcyjna, podczas której na tkanki oddziałuje się falami elektromagnetycznymi o określonej długości. Pochłaniane są przez obecne w ludzkim organizmie wodę, melaninę, białko i hemoglobinę. Pod wpływem działania lasera w skórze i naskórku powstają mikrouszkodzenia, które następnie samoistnie się regenerują, co trwa zazwyczaj kilka miesięcy. W tym czasie skóra może być opuchnięta i się łuszczyć.

Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniami do zabiegu są: zmarszczki, blizny potrądzikowe, pooparzeniowe i pooperacyjne, rozstępy i przebarwienia skóry. Laser frakcyjny może być wykonany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Przeciwwskazaniami do zabiegu są zaś:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • opalanie się na słońcu i w solarium lub używanie samoopalacza na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem;
  • przyjmowanie witaminy A i beta-karotenu na dwa tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem;
  • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyków fotouczulających, retinoidów i antydepresantów;
  • spożywanie alkoholu na dobę przed zabiegiem;
  • nowotwory, padaczka, cukrzyca, rozrusznik serca;
  • bielactwo lub łuszczyca w miejscu poddawanym zabiegowi.

Jak wygląda zabieg?

Laser frakcyjny jest zabiegiem wykonywanym w kilku seriach, których liczba uzależniona jest od rodzaju niedoskonałości pacjenta. Przed zabiegiem skórę oczyszcza i dezynfekuje się, a potem poddaje działaniu lasera. Na zakończenie na twarz aplikowana jest łagodząca maska. Niestety zabieg jest bolesny, a dyskomfort może być odczuwany przez kilka godzin po jego zakończeniu. Skutkami ubocznymi mogą być zaczerwienienie, opuchlizna i przebarwienie skóry. Rzadziej dochodzi do powstania opryszczki lub blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *