Jak dbać o włosy proste? Proste triki pielęgnacyjne

Proste włosy wymagają więcej pielęgnacji niż ci się zdaje. Nie są tak łatwe do ułożenia i nie chcą szybko wchłaniać dostarczanych im składników. Jeżeli jednak chcesz mieć piękne i zadbane włosy, to sprawdź, jakie triki pielęgnacyjne zastosować, żeby właśnie tak się stało.

Olejowanie prostych włosów

Olejowanie to prosty sposób na odżywienie, regenerację i stylizację włosów. Jeżeli masz proste włosy, to jednocześnie są one niskoporowate. Trzeba więc do nich dobrać odpowiedni olejek. Najlepsze będą olejki z niskonienasyconymi niezbędnymi kwasami tłuszczowymi. Zawierają tak małe cząsteczki, że z łatwością przenikną przez zwarte łuski włosowe. A jak olejować włosy? Olejowanie najlepiej zrób przed myciem włosów. Na kilka godzin nałóż olejek, a następnie umyj delikatnym szamponem i spłukaj chłodną wodą.

Jak myć proste włosy?

Do mycia włosów prostych użyj dobrego szamponu i równie dobrej odżywki. Wybierz takie kosmetyki, które ochronią włosy przed elektryzowaniem i nadadzą im objętość. Takie działanie będzie miało znaczenie zwłaszcza zimą, gdy chodzenie w czapce i ujemne temperatury negatywnie wpływają na pasemka i skórę głowy.

Czym czesać włosy proste?

Do szczotkowania włosów prostych nie poleca się szczotek zrobionych z nylonu lub plastiku. Będą powodować elektryzowanie się pasemek i mogą powodować uszkodzenia łusek włosa. O wiele lepiej sprawdzą się szczotki z naturalnego włosia. Taki gadżet pobudzi włosy do wzrostu, wygładzi i nabłyszczy, a także rozczesze splątane kosmyki.

Właściwe suszenie włosów prostych

Proste włosy należy suszyć z zastosowaniem szczotki lub specjalnej końcówki. Najlepsza będzie duża i okrągła, na którą z łatwością można nawinąć pasemka. Jednocześnie uzyskasz taki sam efekt, jak w salonie fryzjerskim. Możesz zastosować też specjalną nasadkę, której celem jest ukierunkowanie strumienia powietrza na konkretne partie włosów.

Termoochrona

Włosy proste są podatne na zniszczenia powodowane różnymi czynnikami. Aby temu zapobiec, włosy należy chronić przed wysoką temperaturą. Najlepiej stosować specjalne produkty, które na powierzchni pasemek tworzą okluzyjną warstwę. To właśnie ona zapewni im ochronę przed ciepłym powietrzem suszarki lub wysoką temperaturą prostownicy.

Jak odżywiać proste włosy?

Włosom prostym należy się specjalne odżywienie. Stosuj takie produkty, które zawierają wygładzające i nabłyszczające składniki. Przydadzą się również substancje dyscyplinujące i ułatwiające modelowanie pasemek. Należy też pamiętać o składnikach wzmacniających i zapobiegających wypadaniu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *