Moc olejków eterycznych. Poznaj ich działanie

olejek-eteryczny.jpgOlejki eteryczne od wieków były wykorzystywane przez lekarzy, aptekarzy i perfumiarzy. Te niezwykłe substancje nie dość, że rewelacyjnie pachną, to do tego leczą. Mają wiele niesamowitych właściwości, które pozwolą ci być piękną i zdrową. Poznaj niektóre z nich, a potem przygotuj własne kosmetyki na bazie olejków eterycznych.

Jak pachną olejki eteryczne?

Na pewno rewelacyjnie. A skąd to wiemy? Otóż olejki eteryczne bardzo szybko przedostają i rozprzestrzeniają się po naszym ciele. Ich zapach wnika przez zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze lub poprzez receptory węchowe. Mózg, otrzymując taką informację zapachową, nakazuje organizmowi zachować się w konkretny sposób. Olejki eteryczne szybko przedostają się do krwiobiegu, nie zatrzymują się w śluzówce, nie drażnią i są w pełni bezpieczne. Aromaty mogą poprawić nastrój, wyrównać bicie serca i ciśnienie, ukoić i zrelaksować.

Jak działają niektóre olejki eteryczne?

Olejki eteryczne mają o wiele lepsze działanie niż niektóre kosmetyki lub zioła. Wystarczy zaledwie jedna kropla, aby poprawić kondycję skóry lub całego organizmu. Olejek lawendowy ma właściwości grzybobójcze, przeciwdepresyjne i wzmacniające. Tonizuje skórę, pomaga w walce z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum. W małych ilościach działa uspokajająco, w większych – pobudzająco. Olejek neroli ma piękny, egzotyczny i kwiatowy zapach, a do tego relaksuje i uspokaja. Bardzo popularny jest olejek z róży damasceńskiej. Ma właściwości nawilżające, regenerujące i wzmacniające. Poleca się go do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Jak wybrać oryginalny olejek eteryczny?

Oryginalny olejek eteryczny kosztuje… kilkaset złotych. Podróbki lub rozcieńczone produkty uczulają, pozostają w organizmie długi czas i nie rozkładają się oraz podtruwają otoczenie. Musisz wiedzieć, że olejki eteryczne mogą mieć różną czystość:

  • preparaty, czyli wypełniacze z dodatkiem olejków eterycznych (często sztucznych);
  • olejki eteryczne w 100 % czyste, ale zwykle syntetyczne;
  • olejki naturalne zmieszane z syntetycznymi;
  • 100% czyste i naturalne olejki, które każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *