Podkład i jak go używać, aby nie mieć trądziku?

podklad.jpgZapewne nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że podkład może powodować trądzik. Ale czy musisz z niego zrezygnować? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że zastosujesz się do kilku trików, a twoja twarz będzie piękna. Sprawdź, jak aplikować podkład i jak dbać o pędzle do makijażu.

Czym jest trądzik kosmetyczny?

Trądzik kosmetyczny wywołują niektóre produkty kolorowe. Podkłady, pudry i rozświetlacze zapychają pory skóry, wywołują podrażnienia i przyczyniają się do powstawania krostek i zaskórników. Jeżeli stosujesz niewłaściwie dobrane kosmetyki lub takie, które zawierają szkodliwe substancje, to z pewnością nabawisz się trądziku. Być może powinnaś zmienić produkty kolorowe lub na jakiś czas w ogóle zrezygnować z malowania się. Bardzo dokładnie rób demakijaż, regularnie myj pędzle i unikaj kosmetyków z zawartością parafiny, olejów mineralnych i innych substancji zapychających.

Jak używać podkładu, by nie mieć trądziku?

Pamiętaj o systematycznym myciu pędzli i gąbeczek. Jeżeli chcesz mieć ładną buzię i zdrową cerę, przynajmniej raz na tydzień oczyszczaj aplikatory z nadmiaru podkładu, sebum i kurzu. Poza tym na pędzlach lub gąbkach namnażają się bakterie, które powodują trądzik i podrażnienia skóry. Do mycia użyj wody z mydłem lub płynu dezynfekcyjnego. Pamiętaj, że włosie pędzli musi być suche – tylko tak z łatwością zrobisz prawidłowy makijaż. Równie dobrze możesz kupić kilka pędzli i zapasowe pudełeczko gąbek do nakładania podkładu. Stosuj takie aplikatory, które jest łatwo wyczyścić, np. Beauty Blender lub Silisponge.

Nie nakładaj zbyt grubej warstwy podkładu. Kosmetyk może zapchać pory skóry, podkreślić zmarszczki i spowodować efekt maski. Pamiętaj także, że podkład nie zakryje wszystkich niedoskonałości; do tego służy korektor. Ważne jest to, aby umożliwić skórze swobodne oddychanie i odparowanie wody. Z tego powodu zawsze rób demakijaż – w ten sposób pozwolisz skórze odpocząć. Nie zapomnij o tonizowaniu i regularnym oczyszczaniu cery.

Stosuj krem nawilżający. Produkt zastąpi bazę pod makijaż, a do tego ureguluje pracę gruczołów łojowych, ochroni przed mroźnym powietrzem lub promieniami słońca (jeżeli zawiera odpowiednio wysoki faktor). Co więcej, niektóre kremy dedykowane są osobom z cerą trądzikową, mieszaną lub przetłuszczającą się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *