Szampon do włosów w kostce. Dlaczego warto go stosować?

Dla tych, którzy żyją w duchu zero waste. Dla fanek naturalnej pielęgnacji. Dla wszystkich! Szampon w kostce to kosmetyk, który pokochałyśmy za uniwersalność, prostotę i skuteczność. Czy wiesz, jakie są zalety szamponu w kostce i dlaczego warto go wybrać? Jeśli nie, koniecznie czytaj dalej.

Można być największą minimalistką, ale nie można wyobrazić sobie pielęgnacji bez niektórych kosmetyków. Szampon do włosów to podstawa! Niestety źle dobrany, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Szampon do włosów. Podstawa pielęgnacji

Wybór szamponu do włosów jest ważny. To nie tylko kosmetyk, który ma za zadanie umyć i odświeżyć włosy, ale też pierwszy i najważniejszy etap w pielęgnacji. Jeśli nie doczyścimy włosów z wszystkich zabrudzeń, dalsze działania np. zastosowanie odżywki lub maski, będą mniej skuteczne. Zalegające na włosach resztki kosmetyków utrudnią wchłanianie się składników odżywczych, a także mogą podrażniać skórę głowy. Właśnie dlatego to, po jaki szampon do włosów sięgniemy, jest tak istotne.

Szampon w kostce. Dlaczego jest najlepszy?

Większość z nas sięga oczywiście po standardowe szampony do włosów, choć praktyka pokazuje, że to właśnie szampon w kostce wygrywa w konkurencji na najlepszy kosmetyk myjący. Jest kilka rzeczy, które go wyróżnia:

 • naturalność – skład szamponu w kostce jest bardzo prosty,
 • uniwersalność – można stosować go właściwie na każdy typ włosów,
 • łatwość użycia – wystarczy spienić kostkę w dłoniach i umyć włosy,
 • ekologiczność – brak plastikowych opakowań to duża zaleta,
 • wydajność – jedna kostka szamponu wystarcza na dużo dłużej.

Ekologiczny, naturalny i delikatny

Dziś, gdy kwestie ekologii są na tapecie, warto zwrócić uwagę na kosmetyki, które produkowane są w duchu less waste lub zero waste. Szampon do włosów w kostce spełnia najbardziej wyśrubowane wymagania, ponieważ produkowany jest z poszanowaniem środowiska naturalnego, a przede wszystkim nie jest pakowany w kolejne plastikowe butelki, które zaśmiecają naszą planetę. Jeśli więc jesteś „ekofreakiem”, to szampon w kostce jest dla Ciebie.

Warto wspomnieć też o tym, że szampony w kostce produkowane są wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Są odpowiednie dla wegan, a także dla osób o wrażliwej skórze głowy. Ich naturalność to największa zaleta, dzięki której doskonale wpisują się w aktualny trend pielęgnacji w zgodzie z naturą. Szampony w kostce są po prostu dużo skuteczniejsze i działają na nasze włosy o wiele lepiej, nie zaburzając naturalnej równowagi kwasowo-zasadowej.

Jak działa szampon do włosów w kostce?

Działanie szamponu w kostce w dużej mierze zależy od tego, jaki konkretnie produkt wybierzemy. Może się różnić kompozycją składników, więc warto dobierać go do potrzeb swoich włosów – tak, jak standardowy szampon. Jeśli wybierzemy odpowiedni, możemy być pewni, że:

 • dokładnie zmywa zanieczyszczenia z włosów,
 • delikatnie oczyszcza również skórę głowy,
 • myje włosy bez przesuszania i puszenia,
 • wygładza włosy, ułatwiając ich czesanie po myciu,
 • równoważny pH skóry głowy oraz włosów,
 • nawilża, odżywia i wzmacnia podczas mycia.

Stosowanie szamponu w kostce

Niektórym może wydawać się, że mimo wszystkich zalet szamponu w kostce, nie przekonają się do jego stosowania z uwagi na trudną aplikację. Podczas gdy szampon do włosów w kostce jest naprawdę prosty w użyciu!

Jak to zrobić? Zwilż włosy i dłonie wodą. Weź do ręki kostkę szamponu i spień ją w dłoniach. Odłóż na bok, a pianę z dłoni nałóż na włosy, masując delikatnie skórę głowy. Umyj włosy, spłucz, a w razie potrzeby powtórz. Tylko tyle potrzebujesz, żeby umyć włosy szamponem w kostce – skutecznie i 100% ekologicznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *