Te 3 niedocenione kosmetyki zregenerują twoje włosy w niecały tydzień!

Mogłaś o nich nie słyszeć, lub nigdy nie miałaś okazji wypróbować, a tymczasem te 3 kosmetyki mogą znacznie wpłynąć na poprawę Twoich włosów. Są niedrogie nie wymagają zaawansowane kuracji, a jednak dają włosom maksimum korzyści i doskonale wpływają na jakość fryzury oraz skórę głowy. Poznaj je!

Jak poprawić stan włosów w tydzień? Poznaj 3 doskonałe kuracje

Kąpiel do włosów – pielegnuje, odżywia dba o włosy oraz skalp

Klasyczny szampon to nie jest to samo, co kąpiel do włosów, choć często właśnie tak myślimy i pomijamy kąpiel, gdyż często kosztuje ona więcej niz tradycyjny szampon do włosów.
Tymczasem kąpiel do włosów to znacznie wyższy poziom pielęgnacji. jej formuła jest dużo bogatsza, a zamiast spieniających środków typu SLS, zastosowano tu szereg odżywczych i upiększających oraz wzmacniających składników. Najpopularniejsze kąpiele do włosów oferuje oczywiście Kerastase. Z pewnością wybierzesz z oferty jedną kąpiel dla swoich włosów.
Czy wiesz, co znajdziesz w składzie kąpieli do włosów? Przede wszystkim połączenia silnie rewitalizujących włosy składników, np: pro-keratynę, ceramidy i różnorodne, dobrane do rodzaju i potrzeb skóry głowy ekstrakty roślinne. Efekt to czysta skóra głowy i włosy, które odzyskały wigor oraz sprężystość już na etapie mycia.

Rewitalizujące Serum do włosów
My kochamy zwłaszcza serum na zniszczone końce od Avon, działa doskonale, wygładza, nabłyszcza i dodaje elastyczności włosom, a ponadto wspaniale pachnie! Ale nie tylko po końce włosów możesz zadbać za pomocą dobrego serum do włosów. Wiele z nich zawiera w swoich składzie olejki, które dyscyplinują i wygładzają włosy, jedwab, który nadaje blasku i sprężystości pasmom, oraz silikony, które pomagają wystylizować, wygładzić i ujarzmić włosy.
Serum do włosów to kosmetyk mocno skoncentrowany. Możesz go jednak stosować często, najlepiej na noc. Szukaj w składzie dobrego serum jedwabiu, olejków, witamin (gównie witaminy W oraz cennych dla włosów witamin z grupy B). Serum nawilżające włosy często zawiera w składzie cenny kwas hialuronowy. Efekt? Głęboka rewitalizacja włosa bez obciążenia i fryzura o pięknym połysku.

Wcierka do włosów i skóry głowy

Wcierka to kosmetyk, którym zrobisz dokładny masaż skóry głowy. Dlaczego warto go robić? Dzięki temu doskoanle oczyścisz włosy, zapuścisz je szybciej (pobudzisz cebulki do wzmożonej “produkcji” nowych włosów) ale także pobudzisz je do szybszej i bardziej i skutecznej regeneracji.
Masaż skóry głowy warto wykonywać regularnie, czyli minimum raz w tygodniu. Wiele kobiet do masaży skalpu używa szczotkę z wypustkami, która juz podczas czesania obudza krążenie podskórne. W ten sposób dotlenia cebulki. Możesz wybrać spośród wielu różnorodnych wcierek do włosów: przy osłabionych pasmach sięgnij po wcierkę wzmacniającą, przy osabionych – odżycza. Możesz też pozbyć sie z ich pomocą łupieżu, wybierają wcierkę do włosów anty dandruff, Pamiętaj też, ze wiele wcierek do włosów zawiera w składzie alkohol, dlatego masaż takim kosmetykiem powinien trwać nie dłużej niz 3 minuty. Rób wcierkę raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *