Brwi po makijażu permanentnym. Jak o nie dbać?

Wiesz, czym jest makijaż permanentny? To forma płytkiego tatuażu, dzięki któremu możemy mieć idealne brwi bez wysiłku. Ma jednak sporo wad. Warto je poznać i dowiedzieć się, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym.

Popularność makijażu permanentnego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabieg kosmetyczny. Męczy nas codzienne malowanie brwi, zwłaszcza w czasach, gdy pięknie zarysowana i podkreślona brew to podstawa. Chcemy mieć idealne brwi, ale naturalnie są one zbyt cienkie, za jasne i przerzedzone. Makijaż permanentny wydaje się rozwiązaniem idealnym.

Jakie zalety ma makijaż permanentny?

  1. Jest trwały. To makijaż, który utrzymuje się nawet do 2 lat.
  2. Pozwala mieć wyraziste brwi niezależnie od pory i dnia.
  3. Dobrze wykonany perfekcyjnie podkreśla nasz łuk brwiowy.

Brwi po makijażu permanentnym

Z reguły mówi się tylko o pozytywnych efektach makijażu permanentnego, czyli pięknych, wyrazistych i perfekcyjnie podkreślonych brwiach. Jeśli wykonany został on metodą piórkową, czyli każdy włosem został „narysowany” osobno, może być nie do odróżnienia od naturalnej brwi.

To jasna strona makijażu permanentnego, który stworzono po to, żeby maskować niedoskonałości. Co jeszcze dzieje się z brwiami po makijażu permanentnym?

Bezpośrednio po zabiegu cała skóra na łuku brwiowym jest mocno zaczerwieniona, co utrzymuje się przez około 2-3 godziny. Im delikatniejszą i bardziej wrażliwą mamy skórę, tym dłużej zajmie jej powrót do normalności. Jako że makijaż permanentny wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu, skóra w miejscu zastosowana środka znieczulającego może być jaśniejsza. To efekt obkurczenia się naczyń krwionośnych. Ten efekt również znika po pewnym czasie, kiedy znieczulenie przestaje działać.

Wygląd brwi po zabiegu

Warto wiedzieć też, że brwi po makijażu permanentnym mają przez pewien czas dużo ciemniejszy kolor, niż powinny mieć. To oznacza, że przez pierwsze dni efekt jest przerysowany i komiksowy. Niestety nie da się tego uniknąć i jest to efekt, który musimy zaakceptować, jeśli później chcemy mieć naturalnie piękne brwi.

Dlaczego brwi po makijażu permanentnym są ciemne? Utrwalający się w skórze barwnik ciemnieje w pierwszych dniach. Celowo jest go też nałożone nieco więcej, ponieważ nawet 50% pigmentu złuszcza się wraz z naskórkiem już w pierwszym tygodniu. Dopiero wtedy brwi osiągają zamierzony, delikatniejszy kolor.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym?

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że pozwala zachować piękny wygląd brwi na dłużej. Po zabiegu kosmetyczka powinna poinstruować po konieczności stosowania odpowiednich kosmetyków np. nawilżających, a nie natłuszczających.

W czasie rekonwalescencji po zabiegu warto stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym brwi będą piękne i zdrowe:

  • nie należy ich mocno pocierać;
  • nie należy myć twarzy zwykłym mydłem;
  • warto używać specjalnego kremu z witaminą E;
  • należy chronić brwi przed słońcem;
  • nie wolno korzystać z sauny, basenu i SPA;
  • nie należy dopuścić do wysuszenia skóry.

Odżywka do brwi permanentnych

Czy odżywka do brwi to kosmetyk, który powinny stosować kobiety, które mają zrobiony makijaż permanentny? Oczywiście, że tak. Dobra odżywka do brwi nie tylko przyspiesza wzrost brwi, ale też je wzmacnia, nawilża, odżywia i zagęszcza. Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny może osłabiać naturalne brwi, a poza tym po pewnym czasie blednie. Warto zawczasu zadbać o zdrowie brwi, żeby móc się cieszyć ich zdrowie i pięknym wyglądem wtedy, kiedy makijaż permanentny przestanie maskować wszelkie niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *