Jak wybrać prostownicę do włosów?

Często jest tak, że kobiety z prostymi włosami chcą mieć loki lub fale, a te z kędziorami wolałyby mieć idealnie proste pasemka. Wcale nie tak trudno jest znaleźć rozwiązanie tych problemów. Wystarczy, że jedna grupa użyje lokówki, a druga prostownicy. W tym tekście znajdziesz informacje dotyczące wyboru najlepszego urządzenia do prostowania włosów.

Na czym polega prostowanie włosów?

Prostowanie włosów polega na umieszczeniu ich pomiędzy rozgrzanymi płytkami urządzenia. Następnie prostownicę przeciąga się po pasemkach przez kilka sekund. Na włosy działa wysoka temperatura, która może je uszkodzić. Aby zminimalizować jej skutki, należy zastosować kosmetyki termoochronne. Czas prostowania jest uzależniony od długości i grubości włosów.

Prostownica – budowa płytek prostujących

Najważniejszą rolę w procesie prostowania włosów odgrywają płytki prostownicy. Z czego powinny być zbudowane, żeby jak najlepiej spełniały swoją funkcję?

  1. Płytki teflonowe – dobrze chronią przed wysoką temperaturą, ale nie nagrzewają się równomiernie i nie są odporne na zarysowania. Poza tym teflon łączy się z innymi tworzywami, żeby polepszyć parametry płytek.
  2. Płytki ceramiczne – równomiernie się nagrzewają i mają gładką powierzchnię, dzięki czemu prostowanie włosów jest szybkie i bezpieczne. Istnieje przy tym bardzo małe ryzyko przypalenia włosów.
  3. Płytki ceramiczne z dodatkiem keratyny – keratyna uwalniania jest pod wpływem działania gorącej temperatury. Dzięki jej działaniu ta odżywcza substancja lepiej wnika do wnętrza pasemek i regeneruje ich strukturę.
  4. Płytki lustrzane – są gładsze niż ceramiczne. Dobrze prostują włosy i dodają im blasku.
  5. Płytki tytanowe – są bardzo trwałe i odporne na zarysowania. Poleca się je do prostowania grubych włosów o mocnym skręcie.
  6. Płytki turmalinowe – wytwarzają ujemne jony i zamykają łuski włosa, chroniąc je przed działaniem wysokiej temperatury. Przeciwdziałają elektryzowaniu i puszeniu się włosów.
  7. Płytki diamentowe – mają dużą trwałość i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Prostują szorstkie, grube i niesforne kosmyki.

Przy wyborze prostownicy warto także zwrócić uwagę na rozmiar płytek. Jeżeli masz krótkie włosy, to najlepiej sprawdzą się u ciebie urządzenia z krótkimi i szerokimi płytkami. W przypadku włosów długich wybierz prostownicę z wąskimi i długimi płytkami.

Dodatkowe funkcje prostownicy

Przy wyborze prostownicy warto zwrócić uwagę na to, czy ma dodatkowe funkcje, które mogłyby zadbać o kondycję włosów. Liczą się tutaj:

  • jonizacja, która zapobiega przesuszeniu włosów;
  • prostowanie na mokro;
  • wytwarzanie pary, która chroni włosy przed przesuszeniem;
  • promieniowanie podczerwone, które poprawia strukturę i elastyczność włosów;
  • termostat;
  • automatyczny wyłącznik.

Akcesoriami, które na pewno pomogą ci w użytkowaniu i przechowywaniu urządzenia, są: długi kabel, który obraca się wokół własnej osi, pokrowiec potrzebny w podróży, szczotkujące nakładki na płytki, stojak lub mata do gorącej prostownicy, ochronne rękawiczki. Twoja domowa prostownica może więc stać się urządzeniem rodem z profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *