Jak zakładać i zdejmować sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to jeden ze sposobów na zagęszczenie i wydłużenie rzęs oraz podkreślenie oczu. Można je dosztukować w gabinecie kosmetycznym, ale to kosztowne i czasochłonne oraz wymaga regularnego powtarzania. Równie dobrze można to zrobić samodzielnie. Czym różni się przedłużanie rzęs w domu i w salonie? Kosmetyczka dokleja do każdej naturalnej rzęsy przynajmniej jedną rzęsę sztuczną, tymczasem zabieg domowy ma na celu umieszczenie paska z kompletem sztucznych rzęs nad ich górną linią. Jak samodzielnie zakładać i zdejmować sztuczne rzęsy? Czy są bezpieczne i wielokrotnego użytku? Jak przykleić kępki sztucznych rzęs i co taki zabieg ma na celu?

Jak zakładać sztuczne rzęsy?

Zanim założymy sztuczne rzęsy, powinnyśmy przyciemnić linię tuż nad górną powieką. Warto użyć do tego celu ciemnego (czarnego lub brązowego) eyelinera. Następnie naturalne rzęsy należy starannie wytuszować – dzięki temu zapobiegniemy ich sklejeniu i powstaniu grudek. Zamiast stosować eyelinera można nałożyć na nie hennę, z tym że trzeba to zrobić dzień lub dwa dni wcześniej. Dzięki temu w dniu zakładania sztucznych rzęsy nie będzie potrzeby malować rzęs naturalnych.

Aby założyć paski ze sztucznymi rzęsami, należy ostrożnie wyjąć je z pudełka – tak, aby nie powyrywać pojedynczych rzęs. Można nałożyć je palcami lub pęsetą po uprzednim uchwyceniu ich za jeden z końców paska.

Sztuczne rzęsy nie są dopasowane do oczu wszystkich kobiet. Z tego powodu przed ich przyklejeniem warto przyłożyć je do linii rzęs, aby sprawdzić, czy długość paska jest odpowiednia. Jeżeli rzęsy wymagają skrócenia, należy przyciąć je od zewnętrznej strony. Rzęsy powinny zaczynać się około 1-2 milimetrów przed krawędzią tęczówki od wewnętrznej strony i kończyć około 1-2 milimetrów przed zewnętrznym kącikiem.

Po dostosowaniu długości rzęs należy nałożyć na pasek odrobinę kleju i odczekać około 30-50 sekund, aż przyschnie. Sztuczne rzęsy przytwierdzamy możliwie najbliżej naturalnych linii rzęs, po czym lekko dociskamy. Ewentualne luki i inne niedoskonałości można wyrównać za pomocą czarnego eyelinera.

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Klej, który służy do przyklejania sztucznych rzęs, z czasem staje się gumowaty i elastyczny, co ułatwia odklejenie paska od skóry. Wystarczy podważyć paznokciem lub pęsetą jego zewnętrzną krawędź, na której rzęsy są przymocowane, i delikatnie oderwać go w kierunku oka. Pozostałości kleju bez trudu usuniemy mleczkiem kosmetycznym, płynem dwufazowym lub oliwką. W żadnym wypadku nie należy trzeć oczu! Wystarczy przyłożyć do powieki wacik nasączony wybranym preparatem i lekko przyciskać, dopóki klej się nie rozpuści. Jeżeli kleju jest za dużo i w związku z tym rzęsy nie chcą się odkleić, warto posmarować je odrobiną wazeliny. Nie wolno za nie ciągnąć, ponieważ w ten sposób ryzykujemy wyrwaniem naturalnych rzęs.

Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne?

Sztuczne rzęsy nie są dla każdego. Powinny ich unikać osoby o wrażliwych oczach i skłonności do alergii, ponieważ zarówno klej, jak i same rzęsy mogą uczulać. Ponadto przyklejenie sztucznych rzęs do rzęs słabych z tendencją do wypadania obciąży je i może spowodować ich wypadanie.

Czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku?

Sztuczne rzęsy mogą być stosowane wielokrotnie, o ile pozostałości kleju będą usuwane każdorazowo po ich zdjęciu. Nie bez znaczenia jest sposób przechowywania sztucznych rzęs; aby nie utraciły one pierwotnego kształtu, należy je trzymać w oryginalnym opakowaniu.

Kępki sztucznych rzęs

Kobiety, które chcą uzyskać naturalny efekt sztucznych rzęs, mogą zastosować inną metodę. Polega ona na przyklejeniu do linii rzęs sztucznych kępek. W tym celu wystarczy je uchwycić pęsetą, zamoczyć ich końcówkę w kleju i umieścić pomiędzy naturalnymi rzęsami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *