Lifting i laminacja rzęs w domu – sprawdź najlepsze zestawy

Rzęsy to naturalny wachlarz oczu i to, jak wyglądają, wpływa mocno na estetykę całej twarzy. Z tego powodu wiele kobiet stara się jak najlepiej o nie dbać, wykorzystując do tego różne procedury kosmetyczne. Wśród nich warto wymienić laminację i lifting rzęs. Można wykonać je w domu przy użyciu specjalnych zestawów. Który z nich wybrać? Poniżej ranking, który w tym pomoże.

ranking zestawów do laminacji rzęs

Co to jest lifting rzęs i na czym polega laminacja rzęs?

Przed przejściem do przedstawiania zestawów, warto zacząć od samych podstaw i wyjaśnić, czym jest laminacja rzęs, czy też ich lifting. Te pojęcia w pierwszej chwili mogą w końcu niewiele mówić kobietom, które nie śledzą branży beauty. Niegdyś takie procedury zwane były trwałą rzęs, teraz częściej używa się określeń takich jak lifting i laminacja.

Zwykle obie procedury wykonuje się zaraz po sobie. Odpowiadają jednak za coś innego. W przypadku liftingu rzęs efekty obejmują trwałe podkręcenie i uniesienie naturalnie delikatnych włosków. W tym celu wykorzystuje się jedynie specjalne preparaty. Zmiany zachodzą na naturalnych rzęsach. 

Laminację rzęs można określić jako uzupełnienie liftingu. Poza uniesieniem i podkręceniem włosków, nakłada się na nie w tym celu specjalne preparaty, w tym takie zawierające keratynę. Dzięki temu możliwe jest uzupełnienie braków w ich strukturze, a także ich odżywienie i optyczne pogrubienie.

Na obie procedury można wybrać się do salonu kosmetycznego, bądź też wykonać je w domowym zaciszu. Decydując się na lifting i laminację rzęs w domu trzeba jednak postawić na odpowiedni do tego zestaw. W ten sposób poprzez jeden zakup można wyposażyć się we wszystko, co tylko jest do tego potrzebne.

Efekt będzie równie dobry, co u kosmetyczki, a za całość można zapłacić dużo mniej. Do tego można oszczędzić sporo czasu spędzonego na dojazdach do salonu kosmetycznego. 

Przeciwwskazania do liftingu i laminacji rzęs

Jak w przypadku wielu usług kosmetycznych, przed zdecydowaniem się na lifting i laminowanie rzęs, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Lista nie jest szczególnie długa, lecz osoby ze schorzeniami, które się na niej znajdują, powinny odpuścić sobie lifting rzęs w domu.

Naturalnie są wyjątki, gdy można wykonać laminację, lecz warto wcześniej skonsultować się z odpowiednim lekarzem. To on najlepiej oceni, czy przeciwwskazania bezwzględnie dyskwalifikują z poddawania się liftingowi i laminacji rzęs czy może można się zdecydować. 

Ranking zestawów do laminacji oraz liftingu rzęs — porównaj produkty i wybierz najlepszy dla siebie!

Chcąc kupić zestaw do liftingu rzęs, najpierw trzeba zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku. Ranking z pewnością znacząco pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Dokładnie analizuje on dostępne na rynku sety z produktami i akcesoriami do liftingu oraz laminacji rzęs.

Czym kierować się wybierając zestaw do laminacji rzęs? Ranking jest stworzony na podstawie ceny każdego z produktów, ilości możliwych aplikacji, trudności procedury, czasu trwania, a także efektów i ich trwałości. Pod uwagę brany był również skład produktów. Każdy zestaw z naszego rankingu z pewnością będzie dobrym wyborem, chociaż niektóre z nich bez wątpienia wyróżniają się na tle innych.

1. Zestaw do liftingu i laminacji rzęs Nanolash

Na pierwszy ogień idzie zestaw do samodzielnej laminacji rzęs od marki Nanolash. To kompletny produkt, który pozwala na wykonanie nawet 10 aplikacji. W jego skład wchodzą 3 zestawy po 10 saszetek z 0,5 ml każdego produktu do liftingu i laminacji – lift, fix i keratin booster, 5 ml specjalnego kleju do liftingu rzęs, 3 pary wałeczków silikonowych, a także 3 szczoteczki do rzęs.

nanolash lash lift kit

Dzięki temu bez problemów można wykonać kompletną laminację rzęs w domu. Zestaw jest niezwykle prosty w użyciu i cały proces z jego użyciem składa się z zaledwie 6 kroków. Wszystkie przedstawione są na stronie producenta, wraz z instrukcją wideo. Dzięki temu to doskonały wybór dla osób, które chcą wykonać laminację i lifting rzęs krok po kroku, a jeszcze nigdy wcześniej tego nie robiły. Przy tym profesjonalne stylistki rzęs chwalą sobie jego użycie, ze względu na widoczne i długotrwałe efekty. Cały zestaw starcza na 10 kompletnych laminacji rzęs, co czyni go niezwykle wydajnym. 

Pozytywnie wyróżnia się także skład produktów. Dzięki nim znacząco można wzmocnić swoje włoski, jednocześnie wykonując lifting rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni. W kosmetykach zawarto między innymi hydrolizowaną keratynę. Jej zadaniem jest zwiększenie objętości rzęs, ich wytrzymałości, a także pomoc w procesie odbudowy włosków naturalnego wachlarza oczu.

2. Elleebana Lash Lift — zestaw startowy do liftingu rzęs

Kolejny w rankingu jest profesjonalny zestaw do liftingu rzęs od uznanej marki Elleebana. O ile na pierwszy rzut oka może się on wyróżniać negatywnie poprzez bardzo wysoką cenę, jest on wart uwagi. Głównie jednak dla stylistek, a nie dla kobiet, które chcą wykonywać lifting tylko sobie.

Wszystko ze względu na to, na jak wiele laminacji pozwala. Jeden zestaw zawiera saszetki z produktami do liftingu i laminacji, które wystarczą na nawet od 15 do 60 aplikacji na rzęsach. Warunkiem jest wykonywanie procedur jednej po drugiej tak, aby otwarte produkty nie traciły swoich właściwości. Sama laminacja jest też dosyć prosta do wykonania, gdyż trwa zaledwie 20 minut.

Poza kosmetykami, w środku znajdują się też silikonowe wałeczki, metalowy aplikator oraz pędzelek i klej. Ponadto firma Elleebana zadbała o remover w piance. Jest też instrukcja obsługi z ilustracjami, która pomoże osobom nie mającym zbyt wiele doświadczenia w laminacji i liftingu rzęs. Produkty z zestawu są wolne od formaldehydów i w razie potrzeby dostępne do zakupu osobno.

3. MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit

Wśród zestawów do liftingu oraz laminacji rzęs warto zwrócić też uwagę na produkt firmy MIYA LASH. Set o nazwie Keratin Lash Lift Kit to kompletny zestaw, który pozwala wykonać lifting i laminację w domowym zaciszu. 

Firma MIYA LASH przy tworzeniu tego zestawu myślała o kobietach, które pragną wykonywać lifting właśnie w swojej łazience. Dlatego znalazł się w nim komplet potrzebnych akcesoriów . Mowa tu o różnych pędzelkach, szczoteczkach, czy też silikonowych wałeczkach.

Do zestawu dołączono również instrukcję obsługi. Dzięki niej wykonanie liftingu nie powinno sprawić większych problemów, nawet bez doświadczenia w tym zakresie. Wszystko można zrobić samodzielnie przed lustrem.

4. RefectoCil Eyelash Lift

Pozwalający na laminację i lifting rzęs zestaw od RefectoCil to kolejna warta uwagi pozycja w prezentowanym rankingu. Set oferowany jest wraz z poręczną i elegancką kosmetyczką, którą potem można wykorzystywać w trakcie różnych wyjazdów. 

W skład zestawu wchodzą silikonowe wałeczki liftingujące, produkty do liftingu i laminacji, metalowy aplikator, a także mini miseczki i pędzelki, które ułatwią nałożenie kosmetyków na rzęsy. Nie można zapomnieć też o kleju. Wszystkie produkty od RefectoCil są w stanie wystarczyć nawet na 36 laminacji – pod warunkiem, że zdążymy je przeprowadzić, zanim produkty w buteleczkach stracą swoje właściwości.  Jeszcze dłużej wytrzymują silikonowe wałeczki, których można używać nawet do 100 razy. Trzeba tylko odpowiednio o nie dbać. Po każdym użyciu przede wszystkim należy dokładnie je umyć.

5. Zestaw Do Liftingu Rzęs Thuya

Kolejny na liście może być zestaw od Thuya, który pozwala na szybki lifting rzęs. Jego cena jest naprawdę atrakcyjna, biorąc pod uwagę zawartość zestawu. Tworzą go trzy tubki – z neutralizatorem, klejem i żelem permanentnym. Każda ma pojemność 15 ml.

Do tego w zestawie dołączone są silikonowe wałeczki. Standardowo mają one rozmiar M. W razie potrzeby można jednak dokupić je w innym rozmiarze od S do L. Każdy taki zestaw pozwala na wykonanie dziesiątek aplikacji.

Oczywiście z tym zestawem także można liczyć na trwałe efekty uniesienia i podkręcenia. Ile utrzymuje się efekt? Według zapowiedzi producenta nawet do 8 tygodni, lecz zależy to od rodzaju posiadanych rzęs.

6. Zestaw do laminacji brwi i liftingu rzęs Protein Reconstruction System Zola

Ten zestaw do liftingu rzęs w domu znacząco się różni od pozostałych produktów w rankingu. Jako jedyny ma formę 3 tubek z aplikatorami, które wyglądają tak jak na przykład tusz do rzęs. W secie nie ma co szukać silikonowych wałeczków, czy też metalowych aplikatorów. Tych najzwyczajniej w nim nie ma, bo ma on pozwalać na wykonanie laminacji w ekspresowym tempie.

Co ważne ten zestaw można wykorzystać nie tylko do zadbania o swoje rzęsy. Za jego pomocą można też utrwalić pożądany kształt i wzmocnić włoski tworzące brwi. Cały zestaw składa się z zaledwie trzech produktów określanych przez producenta jako kroki. Pod numerem 1 spotkamy Protein Strong Lifting, pod 2 – Protein Fixer i pod 3 – Protein Care. 

Cały proces polega na nakładaniu kolejnych produktów i zmywaniu ich pozostałości nawilżonym wacikiem po upłynięciu określonego czasu. Dlatego to doskonały wybór dla kobiet, które cenią swój czas i nie chcą, żeby lifting i laminacja rzęs zajmowały im nawet kilkadziesiąt minut lub ponad godzinę.

Na co patrzeć przy wyborze zestawu do laminacji i liftingu rzęs?

Który zestaw do laminowania rzęs w domu wybrać? Powyższy ranking nie jest wyrocznią w zakresie liftingu oraz laminacji rzęs. Warto jednak potraktować go jako przydatną wskazówkę, która pozwoli zawęzić nieco pulę zestawów, na które można się zdecydować. Każdy z produktów trzeba przeanalizować pod kątem tego, czy spełnia indywidualne kryteria.

Chcąc wykonać laminację rzęs, dany zestaw powinien przede wszystkim oferować wysokiej jakości produkty, stworzone z bezpiecznych składników. Kosmetyki mają w końcu odżywiać rzęsy i sprawić, że będą prezentować się lepiej niż kiedykolwiek, a nie doprowadzić do ich wyniszczenia. Warto też pod uwagę brać cenę oraz ilość możliwych aplikacji.

Kupując profesjonalny zestaw do laminacji rzęs w domu, trzeba zastanowić się też, jak często chce się przeprowadzać powtórkę. W większości przypadków efekty utrzymują się przez 6 do 8 tygodni. Dlatego jeśli kobiecie zależy na ich utrzymaniu, lifting rzęs w domu będzie musiała wykonywać przynajmniej co drugi miesiąc. Jeśli to ponad jej siły, lepszym wyborem może być udawanie się raz na jakiś czas do kosmetyczki.