6 sposobów na długie rzęsy. 100% naturalnie!

Jaki jest przepis na długie rzęsy? W czym tkwi sekret tych wszystkich pięknych spojrzeń? Oczywiście w pielęgnacji. Jeśli też chcesz mieć zachwycające objętością rzęsy, koniecznie musisz wypróbować te 6 sposobów. To proste!

Nie każdą z nas natura obdarzyła rzęsami, które są grube, długie i gęste. Możemy się z tym pogodzić, a możemy wspomóc ich wzrost i zagęścić je nieco. Oczywiście też naturalnie! Jak to zrobić? O tym przeczytasz poniżej.

Czego rzęsy potrzebują, żeby rosnąć?

Przede wszystkim pielęgnacji, o której niestety bardzo często zapominamy. Musimy je odżywiać, nawilżać i wzmacniać, a nie tylko przykrywać kilkoma warstwami makijażu. Nawet najlepsza maskara nie da nam długotrwałego efektu gęstych i pięknych rzęs – po zmyciu makijażu znowu będą takie, jak wcześniej. Możemy nadać im piękniejszy wygląd, wzmocnić i wydłużyć, dostarczając im cenne składniki odżywcze takie jak witamina A, witamina E, witaminy z grupy B, czy minerały np. cynk, krzem, fosfor, żelazo, wapń.

Żeby to zrobić, warto wspomóc się naturalnymi metodami pielęgnacji rzęs. Wykorzystać 7 sposobów na długie rzęsy, które wcale nie są metodami czasochłonnymi i wyszukanymi. Bo pielęgnacja rzęs jest najskuteczniejsza, gdy jest prosta i nieskomplikowana. Czasami mniej, znaczy więcej.

6 sposobów na długie rzęsy

Nr 1. Olejek rycynowy

Najpopularniejszy sposób na naturalne przyspieszenie wzrostu rzęs to stosowanie olejku rycynowego. Jest bogaty w składniki, które stymulują cebulki, a także przyciemniają i pogrubiają włoski. Wystarczy nakładać go codziennie na rzęsy (np. szczoteczką po starej maskarze), a już po kilku tygodniach będzie widać różnicę.

Nr 2. Pokrzywa i skrzyp polny

Nasze rzęsy bardzo lubią też pokrzywę i skrzyp polny, ponieważ są to zioła bogate we wszystkie te składniki odżywcze, które są im potrzebne do wzrostu. Jak wprowadzić pokrzywę i skrzyp do pielęgnacji? Najlepiej w formie suplementu lub ziołowych herbatek, ale można też robić chłodne kompresy wacikiem nasączonym w naparze z tych dwóch roślin. Warto szukać też kosmetyków do rzęs, które ten skrzyp i pokrzywę zawierają.

Nr 3. Wazelina kosmetyczna

Jedna z najstarszych metod dbania o rzęsy to stosowanie na nie wazeliny kosmetycznej. Oczywiście w umiarze, bo inaczej może obciążyć rzęsy i utrudnić makijaż. W niewielkiej ilości skutecznie chroni rzęsy przed utratą nawilżenia.

Nr 4. Olej arganowy

Jeśli gęsty olej rycynowy nie jest dla nas odpowiedni, możemy nałożyć na rzęsy również olejek arganowy. Jest lżejszy, a równie skutecznie wspiera naturalny wzrost rzęs i regeneruje zniszczone włoski. Zapewnia ochronę przed słońcem i wysoką temperaturą, wzmacnia i nadaje rzęsom piękny blask.

Nr 5. Czesanie rzęs

Mało znany, a niezwykle skuteczny sposób na długie rzęsy, to ich czesanie. Wystarczy szczoteczka po zużytej maskarze (choć są też dostępne specjalne szczotki/grzebyki do rzęs), aby przyspieszyć ich wzrost w całkowicie naturalny sposób. Cały sekret tkwi w tym, że podczas czesania rzęs pobudzone zostają ich cebulki, przyspiesza się mikrokrążenie, składników odżywczych jest więcej i rzęsy zaczynają naturalnie rosnąć nieco szybciej.

Nr 6. Suplementy diety

Na koniec suplementy diety, czyli różnego rodzaju tabletki, kapsułki i herbatki. Warto wybierać te, które zawierają biotynę, kwas foliowy i naturalne ekstrakty roślinne, bo wtedy stymulują wzrost rzęs dzięki ich odżywieniu, naturalnie.

A jeśli to zawiedzie? Odżywka do rzęs

Nie ma żadnej gwarancji, że te sposoby się sprawdzą. One są skuteczne, ale wiele zależy też od naturalnej podatności rzęs na takie składniki, genetyki, a także ich początkowej kondycji. Na bardzo zniszczone i oporne na taką domową pielęgnację rzęsy potrzebne jest coś silniejszego – odżywka do rzęs.

Dobra odżywka do rzęs to najskuteczniejszy sposób na szybkie przywrócenie rzęsom pięknego wyglądu. Zawiera składniki skomponowane w taki sposób, aby wspierać naturalny wzrost rzęs przez aktywizowanie ich cebulek. Dociera tam, gdzie składniki odżywcze są najbardziej potrzebne, a więc różnicę zauważymy już po 2-3 tygodnia regularnego stosowania – rzęsy przestaną wypadać, wzmocnią się, wydłużą, pogrubią i przyciemnią. Efekt zwielokrotnionej objętości rzęs uzyskamy szybko i bez większego problemu, bo dzięki cienkiemu, wygodnemu pędzelkowi stosowanie odżywki do rzęs jest banalnie proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *