Makijażowe triki, czyli sposób na gwiazdorskie rzęsy

Jesteś jedną z tych kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu? To poradnik idealny dla Ciebie! Poznaj triki makijażowe, dzięki którym Twoje rzęsy będą wyglądały po hollywoodzku w każdym momencie dnia.

Wystarczy zacząć przygodę z makijażem, żeby na własnej skórze dowiedzieć się, że to tusz do rzęs jest najważniejszy! Wystarczy wybrać zły produkt albo nałożyć go w nieodpowiedni sposób, żeby zepsuć cały makijaż. Okazuje się, że nie wystarczy dwa razy machnąć szczoteczką, żeby rzęsy wyglądały zjawiskowo.

Poznaj najskuteczniejsze triki, dzięki którym Twoje rzęsy będą pięknie wydłużone, zagęszczone i podkreślone. Sprawdź to!

Trik 1. Codzienna pielęgnacja

Rzęsy łatwiej poddają się maskarze i wyglądają lepiej po pomalowaniu, jeśli są odżywione. Podstawa to odpowiednia pielęgnacja, czyli wspieranie wzrostu rzęs i zapobieganie ich wypadaniu w nadmiarze.

Jak, a właściwie czym, dbać o rzęsy? Wystarczy dobra odżywka do rzęs, w której składzie znajdzie się kompleks substancji wzmacniających m.in. witamin, protein, ekstraktów roślinnych. Tańszą (ale też słabszą alternatywą) może być naturalne olejek rycynowy, który dodatkowo przyciemnia włoski.

Trik 2. Odpowiednia szczoteczka

Maskary różnią się przede wszystkim aplikatorami. Nie bez powodu wybór tuszów do rzęs jest tak duży, bo każda szczoteczka działa inaczej. Jak?

  • Mała i prosta szczoteczka sprawdzi się dla początkujących.
  • Klasyczna gruba szczoteczka nadaje rzęsom efekt maksymalnej objętości.
  • Szczoteczka w kształcie stożka maluje nawet włoski w kącikach oczu.
  • Wygięta szczoteczka doskonale podkręca proste rzęsy.

Uwaga: są tusze do rzęs, których szczoteczki mają tak dobrze zaprojektowany kształt i długość włosia, że pasują każdej osobie. Do tego malują rzęsy perfekcyjnie, bo zarówno wydłużają i zagęszczają, jak i nadają objętość.

Trik 3. Prawidłowa technika

Trzeba umieć malować się, bo większość makijażowych porażek wynika z naszej nieumiejętności prawidłowego wytuszowania rzęs. Zasada jest prosta – aby dodać rzęsom maksimum objętości, maskarę należy nakładać szczoteczką w pozycji poziomej, wykonując jednoczesne ruchy z góry na dół oraz na boki (zygzakiem).

Trik 4. Przyciemnianie linii rzęs

Czasami trudno dotrzeć tuszem do rzęs wszędzie, przez co nie możemy odpowiednio pogrubić włosków od nasady. Bardzo prosty i skuteczny patent to optyczne zagęszczenie linii rzęs przez ich przyciemnienie np. kredką w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Używajmy do tego tylko miękkiej kredki, aby nie podrażnić powieki. Jak zagęścić rzęsy kredką? Wystarczy namalować nią cienką i bardzo precyzyjną linią wzdłuż nasady rzęsy – najlepiej od strony wewnętrznej. Przyciemnienie linii wodnej to doskonale znany w świecie wizażu trik na dodanie rzęsom jeszcze więcej objętości.

Trik 5. Malowanie rzęs w kącikach

Bardzo ważne dla efektu jest również odpowiednie pomalowanie rzęs w kącikach oczu. Tylko dzięki maksymalnego wyciągnięciu drobnych włosków w zewnętrznych kącikach można uzyskać efekt tzw. otwartego oka, dzięki któremu nawet małe i mało wyraziste oczy będą prezentować się pięknie.

Trik 6. Tuszowanie rzęs na łyżce

Brzmi jak żart, ale pozwala uniknąć nieestetycznych plam po maskarze. Wiele tuszów do rzęs odbija się podczas malowania na górnej powiece. Przyłożenie do niej zwykłej łyżki stołowej (wypukłą stroną do zewnątrz) i wytuszowanie rzęs na niej sprawi, że pomalujemy łyżkę, a nie własne oko. Nie stracimy czasu na oczyszczanie powieki z nadmiaru maskary i makijaż będzie szybszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *