Mocne włosy na wiosnę –  3 najlepsze domowe kuracje 

mocne włosy na wiosnę

Spędzasz czas w domu… ale nawet wtedy nie zostawiaj włosów bez opieki. Możesz je pielęgnować po mistrzowsku i to niewielkim kosztem – otwórz w domu swoje własne studio urody, zafunduj włosom kuracje, jakich jeszcze nie miały. Kilka prostych mikstur przynosi zaskakująco dobre efekty. Sprawdź jak mieć piękne, zdrowe i mocne włosy na wiosnę! Poznaj 3 najlepsze, sprawdzone kuracje, które z powodzeniem wykonasz w domu. 

1. Olejowanie włosów 

Pradawny rytuał znany w kulturze wschodu podbił już cały świat. Podaruj włosom zdumiewającą moc pradawnych mikstur, które składały się z mieszanek naturalnych olejków. Zmieszaj je w równych proporcjach, lub – jeśli wolisz testować je osobno – nakładaj za każdym razem inny olej na włosy i sprawdzaj jego działanie. Pamiętaj że powinien być on dobrany do porowatości  (wyglądu i kondycji) włosów.

Olejowanie jest najlepszą kuracją odżywczą, która przyniesie doskonałe efekty, ponieważ olejki nakłada się nie tylko na włosy, ale i na skórę głowy – dzięki temu wzmacniasz je od korzenia, aż po końce. Tylko oleje mają tak intensywnie odżywcze działanie, które obejmuje w swojej pielęgnacji również cebulki. Dlatego raz w tygodniu nałóż wybrany olej na suche, lub umyte, ale wilgotne włosy. Okryj głowę czepkiem fryzjerskim i pozwól, by olej działał na włosy przez około 30 minut, lub dłużej. Jeśli masz dużo czasu – potrzymaj olejek nawet przez kilka godzin – wtedy olej zadziała lepiej. Po tym czasie nałóż na chwilę maseczkę lub odżywka na włosy – neutralizuje ona tłusty olejek i sprawi, że doskonale się zmywa. Spłucz olej i maskę, umyj włosy i wystylizuj je jak zwykle.

2. Piwo na włosy

Piwo to zawiera wyciąg z szyszek chmielu. Okazuje się, że jest on niezastąpiony w pielęgnacji włosów. Piwo kryje w sobie cenne minerały (krzem, wapń, magnez i potas). Od czasu do czasu warto zastosować je w pielęgnacji włosów. Pamiętaj jedynie wybrać dobrej jakości, niepasteryzowane piwo pszeniczne. Te smakowe nie sprawdzą się w pielęgnacji.

Idealnie sprawdza się w formie płukanki. Otwórz je co najmniej pół godziny przed użyciem, wówczas się odgazuje, a zapach alkoholu nie będzie taki mocny. Następnie wlej piwo do miski i dodaj przegotowaną wodę w proporcjach 1:2.Umyj włosy, a następnie zanurz głowę w piwnej płukance i mocz włosy przez kilka minut. Nie spłukuj włosów, jedynie wytrzyj delikatnie ręcznikiem i pozostaw je do naturalnego wyschnięcia. Piwo doskonale zmiękcza, nabłyszcza i odżywia włosy.

3. Ocet na włosy

Ocet ma lekko kwaśne pH, a zatem zastosowany na włosy domyka ich łuski, przywraca włosom piękny  blask, wygładza je, sprawia, że są miłe w dotyku a ponadto ogranicza plątanie i zmywa z nich składniki, z którymi mógł sobie nie poradzić szampon (np. ciężkie silikony, resztki kosmetyków). Ocet doskonale pielęgnuje także skórę głowy: pomaga zwalczyć łupież i nadmierną produkcję sebum, zatem hamuje przetłuszczanie.

Aby przygotować płukankę z octu na włosy, należy wymieszać litr wody kranowej lub przegotowanej z łyżką octu jabłkowego lub spirytusowego (pamiętaj jednak, że jabłkowy jest lepszy dla włosów).

Taką płukanką wypłucz włosy tak, jak podczas spłukania ich pod bieżącą wodą – po prostu stopniowo wlewaj płukankę octową na włosy. Możesz wlać  roztwór do butelki i polewać nim włosy i skórę głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *