Stop słodkościom. Jak słodycze wpływają na stan skóry?

slodycze-w-diecie.jpgKobiety dzielą się na dwa typy – te, które uwielbiają słodycze oraz te, które wolą słone przekąski. Jedne i drugie przyjemności dla podniebienia niekoniecznie działają korzystnie na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Przyjrzyjmy się słodyczom. Ta słodka uczta jest wrogiem skóry ze względu na ogromne ilości cukrów. Czy powinnaś ograniczyć cukier w swojej diecie?

Ile razy mama powtarzała, że słodycze szkodzą naszym zębom? Bardzo często. Chociaż ciężko z nich zrezygnować, zwłaszcza kiedy kuszą na każdym kroku, warto ograniczyć ich ilość w diecie. Wyjdzie to na dobre nie tylko naszym zębom, ale również skórze. Chcesz wiedzieć, jak słodycze wpływają na stan skóry? Poczytaj o tym więcej.

Nasza skóra niestety nie lubi cukrów prostych. W naszej diecie są one zbędnym obciążaniem dla organizmu. Nadmiar cukrów prostych w spożywanych produktach prowadzi do tego, że skóra traci elastyczność i jędrność. Wysoki poziom glukozy we krwi może doprowadzić nawet do tzw. glikacji włókien kolagenu i elastyny. W efekcie białka budujące skórę się uszkadzają. Stają się sztywne i tracą swoją naturalną elastyczność. Jak to zjawisko objawia się w praktyce?

Pierwsze objawy to pogorszenie kondycji skóry. Dużo łatwiej o pojawianie się trudnych do usunięcia zaskórników i wyprysków. To, że niektóre kobiety narzekają na zanieczyszczenia skórne po wieczorze z ulubioną czekoladą, może okazać się regułą. Tak po prostu działa cukier w naszym organizmie.

To jednak nie jedyne wady jedzenia słodyczy w nadmiarze. Cukry proste powodują szybsze starzenie się skóry. Niestety słodycze w diecie skracają młodość naszej skóry. Sprawiają, że na twarzy pojawia się nawet do 50% więcej zmarszczek. Czemu? Słodycze generują wolne rodniki, które w pielęgnacji anti-aging staramy się za wszelką cenę usunąć. Reasumując, nic nie dadzą nam najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe, kiedy będziemy zagryzać je czekoladą.

Dieta bogata w cukier jest uboga w przeciwutleniacze. W czekoladowej muffinie raczej nie znajdziemy warzyw i owoców, a zatem nie ma tam też witamin i minerałów. Opierając swoją dietę na nadmiarze słodyczy, dostarczamy do organizmu tylko zbędne kalorie, szkodliwe cukry proste i inne zapychacze. Nie uzupełniany niedoborów niezbędnych dla skóry składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *